Egy orosz művész érdekes gondolatkísérletbe kezdett: mi lenne, ha manapság is használnánk a forgótárcsát a mindennapjainkban? A 19. században megjelent találmány a maga idejében forradalmasította a telekommunikációt, a telefonkészülékek kiegészítőjeként sokkal egyszerűbbé téve a kapcsolatfelvételt két ember között.

Használata időigényes, és a gombokhoz, illetve a billentyűkhöz képest nagyobb hibázási lehetőségeket is rejt magában, ezért nem csoda, hogy eltűnt az életünkből a forgótárcsa. Az orosz művész azonban visszahozta nekünk olyan helyekre, ahol nem is számítottunk rá: vajon egy klaviatúrán mennyire hatékony így beütni a számokat? Vagy a boltban, bankkártyás fizetéskor hány ember előtt lennénk hajlandóak betárcsázni a PIN-kódunkat?

Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 2 Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 3 Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 4 Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 5 Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 6 Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 7 Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 8 Furcsa világban élnénk, ha még mindig forgótárcsát használnánk 9