Ahhoz, hogy egy objektumot az űrbe juttassunk, rengeteg energiára van szükség. Ennek forrása minden esetben valamilyen üzemanyag, melyet rakéta formájában csatolunk az űrbe juttatni kívánt dolog mellé, és elégetésével le lehet küzdeni a Föld gravitációját és a légellenállást.
Egy csoport azonban bemutatta, hogy ennél környezetkímélőbben és gazdaságosabb módon is el lehet küldeni a bolygóról, amit szeretnénk. Egy kaliforniai startup, a Spinlaunch ugyanis elkészített egy olyan eszközt, mely a hagyományos módszer helyett gyakorlatilag az űrbe centrifugázná, amit kell.
Rendszerük alapja egy korong alakú gyorsítóberendezés, rajta egy kürtőszerű toldattal. A szerkezet belsejében vákuum van, kívülről pedig egy villanymotor meghajt egy belül forgó kart. Ennek végére rögzítik a kilőni kívánt objektumot, illetve egy hagyományos rakétát, mely a centrifugálás után lép működésbe.
Ha a rendszer eléri a megfelelő sebességet, egy kioldószerkezet a megfelelő pillanatban elengedi a kilőni kívánt csomagot, és az a magasba szállhat. Így az út legenergiaigényesebb részét elektromos energia felhasználásával teheti meg az űrbe igyekvő objektum.
A Spinlaunchernek volt már egy tesztüzeme is, ami ígéretesen alakult. Építettek egy 50 méter magas kilövőállomást, melyet a tervezett teljesítmény 20 százalékán üzemeltettek, de így is több kilométer magasra szállt a tesztrakéta. A kész kilövőállomás a tervek szerint 150 méter magas lehet, és 200 kg-nyi rakományt lőhetne 61 km-es magasságba. A csomaghoz társított rakétát elég lenne ekkor beüzemelni, hogy elérjék a világűrt és Föld körüli pályára állhassanak.