Minden márka a maga módján próbálja fenntarthatóbbá tenni a működését. Rendkívül káros például a bolygóra a divatipar, ugyanis a változó trendek miatt folyamatosan újabb és újabb ruhák készülnek, miközben a teljesen használható régebbi darabok a szemétben végzik.
Pontosan ezt szeretné elkerülni a Nike, akik állításuk szerint hisznek a cipőjavítás intézményében. Olyannyira, hogy Londonban be is üzemelték BILL-t. Ő nem egy ember, hanem annak a labornak a neve, ahol egy robot segítségével javítják a behozott cipőkön az apróbb hibákat, sérüléseket.
A gép egy 3D-s digitális modellt készít a javítandó cipőről, majd megjelöli azokat a részeket, ahol ráférne némi javítás vagy alaposabb tisztítás – hosszú távon az anyagba magát befészkelő kosz is nemkívánatossá tudja tenni az alapvetően divatosnak szánt lábbeliket. A cipő tulaja ekkor még beleszólhat, hogy a robot ajánlása után pontosan milyen esztétikai munkákat szeretnének elvégeztetni, majd 45 perc múlva megérkezik a szinte vadonatúj sneaker új béléssel és cipőfűzőkkel, melyek újrahasznosított anyagokból készülnek.
A Nike fenntarthatósági vezetője, Noah Murphy-Reinhertz szerint a rendszer sokkal gyorsabban és számos esetben pontosabban el tudja ezeket a feladatokat végezni, mint egy ember. Ennek ellenére igyekeznek a szolgáltatást minél személyesebbé tenni, így az azt igénybe vevő emberektől veszik át a megjavított cipőket. A londoni szolgáltatás egyik legnagyobb pozitívuma, hogy (egyelőre) ingyenes, de csak a márka cipőit javítják.