A fogyasztás többször is rekordot döntött a nyári hónapokban, viszont már csak ritkán fordul elő üzemanyaghiány, a benzinársapka meghosszabbítása azonban fokozott terhelést jelent – nyilatkozta az rtl-nek Orosz András, a Mol kiskereskedelmi igazgatója. Az igazgató azt is elárulta, hogy folyamatosan elemzik a helyzetet, hogy kell-e szűkíteni a hatósági áras üzemanyagra jogosultak körét.

Orosz kiemelte, hogy mindenki annyi üzemanyagot vegyen, amennyire szüksége van. Ez segít abban, hogy egyetlen kúton se alakuljon ki váratlanul olyan nagy fogyasztás, ami áruhiányt okozna. Semmi értelme és indokolatlan is felhalmozni az üzemanyagot. Az ellátás folyamatos, és manapság már nagyon ritkán alakul ki huzamosabb üzemanyaghiány a kutakon. A Mol a kieső import miatt jóval nagyobb ügyfélkört lát el, mint eddig. Több mint 80 százalékban ők fedezik az ország üzemanyagigényét.

Amellett, hogy a kiskereskedelemben folyamatosan biztosítjuk az üzemanyagot, a többi szolgáltatónál értékesített üzemanyag több mint 80 százaléka is tőlünk származik. A Mol töltőállomásain egyáltalán nem jellemző az üzemanyaghiány, tényleg nagyon elszórtan fordul elő ilyesmi. Ami a célunk volt, az ellátásbiztonság fenntartása, azt megvalósítottuk. A korábbinál is nagyobb logisztikai kapacitással próbáljuk folyamatosan az ellátásbiztonságot fenntartani – mondta a Mol szakembere az rtl kérdésére válaszolva.

A hatósági áron tankolók körének szűkítését folyamatosan vizsgálják, de jelen pillanatban a fogyasztói igényeket ki tudják elégíteni, így nem várható szűkítés.

Tavasszal több csődbe jutott benzinkút esetében felmerült, hogy a Mol veszi át az üzemeltetését, de végül a forgalmi adatok elemzése után ez nem történt meg, és most a Mol igazgatója is megerősítette, hogy nem volt olyan benzinkút, amelyet ők átvettek volna.