Az új szabályozás értelmében gyártótól függetlenül ugyanolyan USB-C port kerül a legfeljebb 100 W teljesítményű, vezetékesen tölthető új mobiltelefonokra, táblagépekre, digitális fényképezőgépekre, fej- és fülhallgatókra, hordozható játékkonzolokra, hangszórókra, e-könyv-olvasókra, billentyűzetekre, egerekre, hordozható navigációs rendszerekre és laptopokra.
A gyorstöltést támogató összes készülék esetében azonos lesz a töltési teljesítmény, a felhasználók így bármilyen kompatibilis töltővel ugyanolyan gyorsan fogják tudni feltölteni eszközeiket. A cél az elektronikus hulladék csökkentése: a felesleges töltőváltást elkerülve a vevők összességében akár 250 millió eurót is megtakaríthatnak évente, illetve az Európai Unióban évente mintegy 11 ezer tonna elektronikus hulladék keletkezik az elhasználódott vagy lecserélt töltőkből, amelyek mennyisége így csökkenni fog.
Leginkább az Apple termékeinél hoz változást ez a rendelkezés, az amerikai cég ugyanis eddig külön úton járt. Míg a legtöbb gyártó már régen áttért az USB-C szabvány használatára, addig az Apple ragaszkodott saját, Lighting névre keresztelt szabványához.
Természetesen a cég az utolsó pillanatig tiltakozott, és azzal érvelt, hogy a szabályozás megöli az innovációt ezen a területen. Azért a jelenlegi villámtöltők pokoli gyorsasága azt mutatja, hogy az USB-C szabványban bőven van tartalék.