Minden változatot egybevéve összesen 20 351 darab Spitfire együléses vadászrepülő készült a második világháború előtt, alatt és után. A brit gépek jelentősége nem elhanyagolható, nagyban csökkentették a német bombázások okozta kárt Nagy-Britanniában azzal, hogy leszedték a nácik gépeit.

A repülésért bolondulók egy részének csak álom marad, hogy egyáltalán élőben lásson egy ilyen repülőt mondjuk egy múzeumban, és még kevesebb embernek adatik meg a lehetőség, hogy levegőben láthasson egy Spitfire-t. Talán ebből lett elege annak az embernek, aki inkább úgy döntött, hogy megépíti saját Spitfire-jét, sőt, a levegőbe is emelkedik vele – még ha csak virtuálisan is.

Világháborúban érezhetjük magunkat ebben a valósághű szimulátorban 1

Így született meg közel egy év alatt az élethű vadászgép-szimulátor, ami egészen pontosan a 9. generációs Spitfire-öket idézi 1:1 pontossággal. Külseje fémből készült, és a pilótafülkében is minden kapcsoló és kezelőszerv ott van, ahol az az igazi repülőknél is megtalálható. Elképesztő az a részletesség, ami itt körülveszi az embert, talán csak azt lehet sajnálni, hogy nem igazi a repülés élménye.

Világháborúban érezhetjük magunkat ebben a valósághű szimulátorban 2 Világháborúban érezhetjük magunkat ebben a valósághű szimulátorban 3

Az extra kiegészítők azért próbálják a lehető legélethűbben imitálni a vadászgép repülése közben tapasztalható érzéseket: a platform rázkódik, a pilóta előtt pedig 3 darab 65 colos monitoron jelenik meg Dover vagy éppen az Angliát Franciaországtól elválasztó Csatorna, de úgy, ahogy az annak idején is volt: a városok és az úthálózat is korhű. Mindezt egy bivalyerős számítógép üzemelteti 32 GB RAM-mal, RTX 3080-as videókártyával és 12700k i7-es processzorral.

Világháborúban érezhetjük magunkat ebben a valósághű szimulátorban 4

Élénk volt az érdeklődés a szett iránt a november 7-én záruló online árverésen, ahol egy nap alatt megduplázódott a végső vételár. A szimulátor végül 21 ezer fontért (9,6 millió forintért) kelt el.