A bevezetésre váró új irányelvet, miszerint nem lehet más közösségi platformok linkjeit megosztani a bejegyzésekben, heves tiltakozással fogadták a felhasználók, köztük a Muskot támogató csoportok is.

Egy későbbi bejegyzésben a milliárdos techguru pontosította a szabályozást. Eszerint a tiltás csak azokra a fiókokra vonatkozik, amelyeknek egyedüli célja rivális közösségi platformok népszerűsítése. A Twitter-felhasználók éles kritikával illették az új szabályozást, mert Musk korábban már megígérte, hogy csak a felhasználókkal történt előzetes konzultáció után fog nagyobb szabályváltoztatásokat végrehajtani.

„Senki sem akarja ezt a munkát, ami a Twitter életben tartásával jár, és nincs kijelölt utód” – írta a milliárdos üzletember az egyik felhasználó bejegyzésére, hogy van-e már új jelölt a vezérigazgatói posztra.

A szavazás hétfőn délben ért véget, összesen 17 és fél millió ember szavazott, és azt is tudni lehet már, hogy mi lett a végeredmény. 57,5 százalék szavazott igennel, miközben 42,5 százalék szavazott nemmel.

Musk arról nem írt, hogy mikor távozna a cég éléről, ha a lemondására voksolók lennének többen, de azt megígérte, hogy az eredményt tiszteletben tartva fog eljárni.