A talált tárgyak részlegét valószínűleg mindenki ismeri, és ha tehetné, messziről elkerülné, de van, hogy ez elkerülhetetlen, főleg, ha a legkülönfélébb facebookos nyomozások ellenére sem kerül elő az, amit szem elől tévesztettünk. Alig másfél éve cikkezett arról a Vezess, hogy a BKK-járatokon már méretes plüssállatot, játékvonatot és kannás bort is hagytak el:
Hasonlóan színes a felhozatal, ha az amerikai Uber-taxik kerülnek szóba, és nem is annyira távoli a párhuzam, tekintve, hogy évekkel ezelőtt Budapesten is jelen voltak. Természetesen a leggyakoribb tételek között ruhák, telefonok, kulcsok, pénztárcák és fényképezőgépek szerepelnek az Uber-féle, idei talált tárgyak-listán, melynek a legbizarrabb elemei
- Danny DeVito-féle karácsonyi díszből,
- törpeuszkárból (igen, egy igazi!),
- egy „Imádom a repülőgép-üzemanyag illatát reggel” feliratú kék sapkából,
- ködgépből,
- tekegolyó-tisztító ruhából,
- bokaperecből,
- egykerekűből,
- nyomtatóból és távirányító vibrátorból,
- továbbá egy gombostűből állnak, amit ráadásképpen egy pizzaszeletet tartó Jézussal hagytak el.
A top 10-es listára ugyan nem fért fel, de két körmöt, hat sajttortát, de további élő állatok mellett még terhességi tesztet is találták már az Uber-szolgáltatásban résztvevő járművekben. A legfeledékenyebb városok között pedig olyan településeket tartanak számon, mint például San Antonio, Palm Springs, Houston, Miami vagy Indianapolis.
Magyarországról 2016 nyarán, alig másfél évvel a megjelenése után vonult ki az Uber. Az Amerikában alapított, internetes fuvarmegosztó szolgáltatót később európai berkekben is illegálisnak nyilvánították – pontosabban közlekedési, nem pedig digitális szolgáltatásnak minősítették –, így a 2009-ben alapított amerikai vállalkozás jelenleg 70 országban működik, elsősorban az Egyesült Államokban.