Berzai Zsolt alezredes februárban a Rendőrségi Igazgatási Központban megrendezett VIII. Iskolarendőr Szakmai Napon beszélt arról, hogy akár a 2023/2024-es tantervnek is hangsúlyosabb eleme lehet a biztonságos közlekedés oktatása. Még kezdeti fázisban van, de már elindult a projekt és elképzelhetőnek, hogy a tanulóknak vizsgát kell majd tenniük közlekedési ismeretekből – írja a 24.

A cél az, hogy egy gyerek ne azért biciklizhessen a főúton, mert már betöltötte a 12. életévét, és a KRESZ szerint megteheti, hanem azért, mert már képes és felkészült rá

– magyarázta az alezrdes.

A hírportál rákérdezett arra is, hogy az új tanév kezdetével a Honvédelem tantárgy próbaoktatása mellett bevezették-e az idén a közlekedéssel kapcsolatos új tantárgyat. A Belügyminisztérium a válaszában azt írta, hogy bár tantárgyi szinten még nem vezették be, ám a témakör már beépült a közösségi nevelés kerettantervbe. Ez azt jelenti, hogy osztályfőnöki órákon esik róla szó.

A kerettanterv szerint a közlekedésbiztonság témakörének feldolgozására a javasolt óraszám 5. osztálytól 8-ig, összesen 10 óra.

A cél az, hogy a tanulók olyan viselkedésformákat sajátítsanak el és olyan szokásokat alakítsanak ki, amelyek hozzájárulnak a társadalom tagjainak szabálykövető és biztonságos közlekedési magatartásához. A közlekedésbiztonság témáival való foglalkozás elősegíti a közösségi, a gyalogos és a kerékpáros közlekedés során bekövetkező balesetek megelőzését, továbbá felhívja a tanulók figyelmét a fenntartható közlekedési módok előnyben részesítésének fontosságára. A közlekedésbiztonsághoz kapcsolódó tananyagok és segédletek a KRÉTA felületen elérhetők.

– olvasható a kerettantervben.

Berzai egyébként korábban arról beszélt: legalább öt-tíz év szükséges ahhoz, hogy érződjön a közlekedésbiztonságon a maiaknál felkészültebb, biztonságtudatosabban közlekedő korosztályok jelenléte a közlekedésben.