Február elején röppent fel, hogy az energiaital-gyártó Red Bull belső vizsgálatot indított a Red Bull Racing csapatfőnöke, Christian Horner ügyében, aki ellen a csapat egy női alkalmazottja tett panaszt.
Szóbeszédek, állítólagos részletek ugyan megjelentek a sajtóban, ám az érintettek nem közöltek részleteket, szerdán viszont a Red Bull bejelentette, hogy a belső vizsgálat lezárult, Horner tisztázódott, a panaszokat elvetették.
Több rivális szerint ez nem volt elég, átláthatóságot, részleteket követeltek, a kívánságuk pedig azonnal teljesült is, ugyanis csütörtök délután egy ismeretlen az F1 vezetését, a csapatokat és az F1-es/sportsajtót is „megszórta” az állítólag az ügyben bizonyítékként használt whatsappos képernyőmentésekkel. (Szögezzük le gyorsan: a képek hitelessége – egyelőre – nem bizonyított!)
Mocskos részletek
Azok kedvéért, akiknek nem volt ideje, alkalma vagy lehetősége az internetre kikerült csevegési képernyőmentéseket átnézni, röviden: a beszélgetésekben Christian Hornerként szereplő fél a meg nem nevezett személyi asszisztensével kommunikál, munkahelyi, munkaszervezési témák, egyeztetések közé beszúrva flörtöl, bókol, később viszont már egyre kevésbé félreérhető utalásokat tesz a kontextus alapján hosszú hónapokig, akár egy éven keresztül tartó affér során.
Az állítólagos Horner többször arról érdeklődik, mit visel vagy sem a hölgy, fotókat is kér a nőtől, melyeket nem kap meg, akár késő éjjel is videohívásokat kezdeményez, melyeket a partner szóban utasít el vagy egyszerűen nem vesz fel; a férfi kétszer is egyértelműen arra utal, hogy önkielégített – egyik alkalommal a repülőgép illemhelyén.
A magára utazó személyi asszisztensként hivatkozó hölgy a kényelmetlen témákat kezdetben igyekszik rövidre zárni, semleges irányba terelni, többször konkrétan nemet mond bizonyos kérésekre, a főnök lelkiismeretére játszva azt is felveti, hogy „Horner” mit szólna, ha a felesége, Geri Horner írna-mondana ilyeneket a saját asszisztensének.
A képernyőmentések Hornere később jelzi, hogy nem akar átlépni bizonyos határokat, többször a rosszul elsült csevegések törlését is kéri, valamint arra panaszkodik, hogy nehezen tudja kezelni, kifejezni az érzéseit. A vélhető időrendben később, a flört zátonyra futása után az asszisztens azt panaszolja, hogy érzése szerint „Horner” bizalma megrendült benne, azzal pedig egyenesen a munkavégzését nehezíti, hogy már nem utazhat vele, vagy más hotelben kell megszállnia. Hozzáteszi azt is, hogy ennek ellenére nem akarja elhagyni a Red Bull Racinget, mert élvezi a munkáját, szereti a munkatársait, az ott dolgozókat.
Újra hangsúlyozzuk, hogy a képernyőmentések hitelessége, azok tartalmának valódisága nem ismert.
A Horner és a Red Bull számára meglehetősen kompromittáló tartalmú csevegésrészletek megjelenése lehetetlenné teszi az ügytől való továbblépést, a dagadó botrány miatt a(z amúgy saját hatalmi harcuk miatt nem túl jó viszonyban lévő) FIA-elnök, Mohamed bin Szulajm és a Forma-1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali is összeül Bahreinben, az F1-es szezonnyitó előestéjén.
Bár a céges belső vizsgálatot „túlélte”, nem lepődnénk meg, ha az újabb fejlemények tükrében inkább előbb, mint utóbbi mégis távozni kényszerülne Horner, ugyanis körülötte és a Red Bull körül is egyre fogy a levegő, az F1, az FIA, a szponzorok – vagy akár a leendő motorpartner, a Ford – nem tűrhetik, hogy ilyen jellegű botrány árnyékolja be a sportágat.