A Mercedes-Benz még 1977-ben alapított művészeti gyűjteményét, melybe az elmúlt három és fél évtizedben számtalan német és nemzetközi művész alkotásai kerültek be. A kollekcióban minden akad: festmények, rajzok, szobrok, installációkat, fényképek, sőt videók is – a lényeg a művészi érték és a mindenkori társadalmi kérdésekre való reflektálás.
A művek túlnyomó részét eddig nem láthatta a nagyközönség, ám a stuttgarti Mercedes-Benz Múzeumban mostantól a publikum is megtekintheti őket – a mintegy 160 kiállított autó mellett periodikusan, meg-megújuló tárlatokon mutatják be a kollekció darabjait.
A Now on View („most látható”) néven elinduló kiállítássorozat első „fejezetében” a fényképezésé, a fotóké a főszerep: a „modern klasszikus” építész, grafikus, formatervező, festő Max Billtől a kortárs művészekig – például Philippe Parreno – több mint 20 alkotó munkáit állítják ki. Az igen eltérő műveket a történetmesélés, a narratíva köti össze, legyen szó akár a fotográfia mibenlétéről és történetéről, magunk és „a másik” kereséséről, a hétköznapi élet és az álmok ütköztetéséről.
A már említett Parrenótól például a „Beszélgetés a pingvinekkel” tekinthető meg: infravörös kamerával készített felvétel, melyen a művész Patagóniában kétórás felolvasást tart a pingvinkolóniának. Az indiai származású Pamela Singh Dzsaipúri önarcképek című sorozatában egykori otthona különböző tereiben jelenik meg, de míg a környezete színes, pontosabban újraszínezett, ő maga mindig fekete-fehérben szerepel.
Joachim Bandau még 1973-ban, a Daimler tanulóival közösen készített 5 lemezszobrot, melyek az ember vezetés közbeni testtartásához igazodnak – az ezekről készült fényképek is megjelennek a kiállításon.
A tárlat március 10-én nyílik a Mercedes-Benz Múzeumban, a látogatók tárlatvezetéssel nézhetik végig a gyűjtemény most közszemlére tett darabjait.