Az új fejlesztéseknek köszönhetően az androidos készülékeket és iPhone-t használók számára is új élményeket hoz a mesterséges intelligencia. A Gemini MI integrálása már most két izgalmas funkcióval ruházza fel a Google Maps navit, melyek fokozatosan világszerte elérhetővé válnak.
Könnyebb tervezés
Ha valaki például a barátaival vagy családjával készül egy esti kiruccanásra, csupán annyit kell tennie, hogy a Google Térképtől kér ajánlásokat a közelben lévő programlehetőségekről, éttermekről vagy látnivalókról. A Gemini által generált lista nem csupán a helyek nevét és címét, hanem minden hasznos információt tartalmaz, mint az árak vagy a nyitvatartási idők. A keresési feltételek könnyedén módosíthatók, így az ajánlások teljesen személyre szabhatók.
A vélemények összegzése
Ez megkíméli a felhasználókat attól, hogy hosszadalmasan böngésszenek az értékelések között. Ha egy helyszín elnyerte a tetszésünket, az MI összegyűjti és áttekinthető formában bemutatja a korábbi látogatók visszajelzéseit. Azok számára pedig, akik még több információra vágynak, a Google Térképpel „beszélgetni” is lehet. Az adott helyszínre vonatkozóan kérdéseket tehetünk fel: például, hogy van-e parkolási lehetőség vagy kültéri ülőhely. Így a keresgélést jelentősen lerövidíti az alkalmazás.
Az újítást először az Egyesült Államokban próbálhatják ki a felhasználók, de a Google ígérete szerint a nemzetközi bevezetés is hamarosan megkezdődik. Emellett a cég a következő hónapokban a Google keresőben is elérhetővé teszi a Gemini által generált összefoglalókat – írja a Gizmodo.
A navigáció is okosodott
Az új funkciók lehetőséget adnak arra, hogy a mesterséges intelligencia automatikusan összefoglalót készítsen az útvonal mentén található érdekes helyszínekről, történelmi látványosságokról vagy éttermekről. Emellett a közlekedést akadályozó tényezőkről – legyen szó sávlezárásról vagy az időjárásból adódó körülményekről, mint a köd vagy heves esőzés – is azonnal információt kapunk. Ezzel pedig végre a Google is felzárkózna a Waze mögé, hiszen az ő navigációs applikációjuk ezt már évek óta tudja.
Bár ezek a funkciók egyelőre csak az Egyesült Államokban érhetők el, a Google célja, hogy az MI-alapú bővítéseit mihamarabb világszerte elérhetővé tegye.