Rolls-Royce a Rózsadombon

260 munkaóra, 460 lóerő

Három évvel a bemutatása után lép fel hazánkban a Rolls-Royce Phantom először. A gyárhoz továbbított kérelmek száma most érte el a kritikus tömeget ahhoz, hogy a 260 munkaórával, jórészt kézzel összeszerelt luxuslimuzint itthon is bemutassák.

Elsősorban stílusa miatt nyerő a 460 lóerős luxuslimuzin. Megjelenése semmi máshoz nem hasonlítható, ahogy a hátsó kanapé nyújtotta igazi brit klubhangulat is egyedülálló. A BMW-hez tartozó luxusmárka egy az anyacégtől átvett, de alaposan felfejlesztett V12-es motort kap. A számos különlegesség egyike a dísztárcsa, amelyek mindig úgy fordulnak álló helyzetben, hogy az RR embléma vízszintesen álljon, sosem fejjel lefelé. Igazi méltóságteljes automobil.

Mikor olcsó az RR

A sajtótájékoztató után megütötte a fülünket egy középkorú hölgy elejtett megjegyzése, hogy a Rolls-Royce nem is drága. Persze, ha a viszonyítási alap (az általa májbáh helyett méjbahnak ejtett) a Maybach 62-es 500 000 eurós ára..

90 millióról indul

A Phantom elméleti alapára tényleg bagatell, 328 000 euró (89,4 millió forint), de ez az extrák és adók nélkül értendő. Hazánk leggazdagabbjai közül ennyiért senki nem riaszthat a golfklubban vagy az éjszakában Phantommal.

Carl Wallner, az RR észak-európai regionális igazgatója a márkára jellemző understatementtel csak annyit mondott, hogy 2-3 autó eladása már pompás eredmény volna. Azt nem részletezte, hogy ezt mennyi időre érti, nyilván nem éves szinten, mert a gyár tudtával hazánkban még egyetlen egy új Phantom sem fut. Aki egyébként Phantommal akar reprezentálni, annak érdeklődését regisztrálják, majd összehozzák a gyárral, illetve a hozzánk legközelebbi márkakereskedéssel.

Nem, nincs vége a cikknek! Odaát többek között Golf árban adott gyűrűk és más érdekességek várnak.


Szalon Münchenben

A World of Luxury luxusközpont megnyitásával egybekötött Rolls-Royce-bemutató nem jelenti azt, hogy a cégnek saját szalonja nyíilna e kies zugban. A hozzánk legközelebbi RR-támaszpont továbbra is Münchenben található – még Bécsben sincs. A Phantom fő piaca egyébként az USA, ezen belül egy kaliforniai, a Beverly Hills-i kiskereskedőnek megy a legjobban. Európában a britek veszik a legtöbb Royce-t, a kontinentális kis satnya Európában pedig München környéke vezet, de Moszkva legalább ennyire fontos piac.

Luxusáruház a Rózsadombon

Egy tapasztalt Figyelő-s kollégánktól úgy értesültünk, hogy a World of Luxury Berkenye utcai épülete régen az állampárt vendégháza volt. Sej, de nagyot fordult a világ! Ebben a neobarokk stílusú villában tehát, ahol Európában egyedülálló módon egy luxusközpontban vásárolhat a hazai elit, amit csak akar, hajdan a munkásmozgalom jeles képviselői pihenték ki osztályharcos fáradalmaikat. A várakozások szerint az ügyfelek 70 százalékát teszik ki a magyarok, illetve az itt élő külföldiek. Ők órákat, ékszereket, ezüst evőeszközöket, ruházati termékeket vásárolhatnak nyugodt, kulturált környezetben és mivel nem second hand kínai tömegtermékekről van szó, horribilis pénzekért.

A felső (öt-?) tízezer tagjait többek között a német Wellendorff ékszermanufaktúra gyűrűi és láncai várják. A luxusékszerek gáláns lovagokra várnak, egy kevésbé díszes, hétköznapi meglepetésnek szánt gyűrűt rongyos 1,2 millió forintból megúszhatunk, de könnyen elkölthetünk 4,3 millió HUF-ot is egyetlen gyémántgyűrűre. Aki meg ugyanennyiből inkább családi autót szeretne, az kattintson ide!