2010 szeptemberétől a Continental Chassis & Safety divíziójának támogatásával új szakirány indul a Pannon Egyetemen Continental Járműrendszer-technikai Mérnöki mesterképzés néven. Az együttműködés keretében az elkövetkező két év folyamán a vállalat összesen mintegy 50 millió forint támogatást nyújt az egyetemnek az új szakirány beindításához.
Az új szakirány a Mérnöki Kar Mechatronikai Mérnökképzés keretén belül villamosmérnöki, informatikus mérnöki, gépészmérnöki, valamint mechatronikai mérnöki alapképzésen végzett hallgatók számára kínál szakosodási lehetőséget mesterfokon.
A tanterv a korszerű járművek elektronikus vezérlő egységeinek tervezéséhez és fejlesztéséhez szükséges ismeretek átadását tűzte ki célul. Az elméleti ismeretek gyakorlati alkalmazását korszerűen felszerelt laboratóriumokban gyakorolhatják majd a hallgatók, valamint a vállalat fejlesztőmérnökeinek segítségével konkrét feladatok, projektek keretén belül is próbára tehetik megszerzett szaktudásukat.
Mivel a Continental egyre hangsúlyosabb szerepet szán a veszprémi telephelyen folyó kutatás-fejlesztési tevékenységnek, egyre növekvő számban keres fejlesztőközpontjába mérnököket, ezért összefogott a helyi egyetemmel. 2001-ben írták alá azt a szerződést, amely a vállalatcsoport veszprémi leányvállalata és az egyetem közötti együttműködés keretét adja, 2008-ban a Pannon Egyetemen megalapításra került a Continental-ösztöndíj, mely a vállalat szakember-biztosítását hivatott támogatni, tovább erősítve az egyetemi-vállalati kapcsolatokat.
A 2009-ben több mint 20 milliárd eurós árbevételt elérő Continental konszern a világ egyik vezető autóipari beszállítója. Fék- és futóműrendszerek és részegységek, különféle műszerek, gépjármű-elektronikai rendszerek, gumiabroncsok beszállítójaként is ismert.