Domonkos Csaba, a múzeum szóvivője elmondta, hogy összesen 61 modellt mutatnak be a május 1-jéig látható kiállításon. A magyar hajóépítés 175 évének gyöngyszemei között megcsodálható a magyar hídépítés veteránjának számító Clark Ádám úszódaruja, a budapesti és magyar hajógyárakban épített tengeri hadihajók és a Dunára szánt luxusgőzösök.

A makettek a TIT Hajózástörténeti Modellező és Hagyományőrző Egyesület és a Ganz Danubius hajógyár gyűjteményéből származnak. A modellek egytől egyig hagyományos eljárásban készülnek, azaz előre gyártott, „gyári” alkatrészek nélkül: minden darabot a modellezők maguk készítenek el fából, papírból vagy fémből.

A kiállítás egyik különlegessége a Székesfehérvár nevű Duna-tengerjáró hajó modellje, amelyet félbevágva, metszetelve mutatnak be, így a hajó belső szerkezete is megismerhető. A kiállítás alatt a világ leghíresebb hajójának, a Titanicnak nyolc éve épülő 270 centiméter hosszú modelljén nyomon követhető, miképpen is készülnek az egyedi építésű modellek.

Forrás: MTI