A kötelezőkampányok már egyre kevésbé a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításokról (kgfb), hanem inkább a melléjük vásárolható kedvezményes kiegészítő biztosításokról szólnak – állítják egybehangzóan biztosítók és biztosítási alkuszok is. A Genertel autósok körében végzett felmérést, amelynek eredményéből kitűnik, hogy több mint hatvan százalékuk költene kiegészítő, főként lakásbiztosítási, illetve teljes vagy részcasco termékekre. Változott az autósok kgfb-hez való hozzáállása is: több mint felük nem kizárólag az árat, hanem más szempontokat is figyelembe vesz a kiválasztás során.
A megkérdezettek 51 százaléka nyilatkozott úgy, hogy évfordulós váltásnál figyelembe vesz más szempontokat is. Közülük a legtöbben az adott biztosító ismertségét, hírnevét, a kínált kiegészítő termékeket, illetve az adott biztosító elérhetőségét említették.
Csupán az autósok 36 százaléka nyilatkozott úgy, hogy eleve nem tart igényt semmiféle kiegészítő biztosításra. Jelentős arányt képvisel (19%) a lakásbiztosítások említése, ami azt mutatja, hogy egyre jobban tudatosul az ügyfelekben, hogy a hosszú évek óta felülvizsgálat nélkül hosszabbított lakásbiztosítások esetében érdemes megnézni az aktuális piaci lehetőségeket. Főleg a kampányidőszak lehet erre jó alkalom, amikor 10 százalékos kedvezmény is elérhető a kötelezővel együtt kötött lakásbiztosítási szerződéseknél.
Autóval kapcsolatos kiegészítő biztosítások iránt a megkérdezettek összesen 45 százaléka érdeklődik. Ezek közül a legtöbb említést (35 százalék) a különböző kockázati körre fedezetet kínáló casco-termékek szerezték: míg a néhány éves autók esetében a teljes körű casco is népszerű, az idősebb autók tulajdonosai egyértelműen a minicascót tartják jó megoldásnak. A korábbinál több említést kapott a lopáscasco, jelezve, hogy a lakosság körében is egyre világosabb az a trend, hogy immár az idősebb autókat is előszeretettel lopják az erre szakosodott bűnözők.
A Genertel felméréséből az is kitűnik, nőtt a kiegészítő biztosításokra szánt átlagos összeg mértéke is. A megkérdezettek 44 százaléka kész akár évi háromezer forintnál nagyobb összeget erre a célra költeni, miközben minden hatodik autós úgy nyilatkozott, hogy értelmes kiegészítő biztosításra vonzó kedvezmények esetén akár 8 ezer forintot meghaladó összeget is hajlandó rászánni.