A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) információi szerint valamennyi fél érdekelt a sikerben, és mindenki arra számít, hogy sikerül megállapodni. A szerződést a tervek szerint március első hetében, még a Genfi Autószalon előtt véglegesítik, és bemutatják a nyilvánosságnak.

A francia vevőt elsősorban a Mokka SUV és az új elektromos modell, az Ampera-e érdekli az Opel modellkínálatából. A GM ausztráliai márkáját, a Holdent várhatóan nem veszik át, és még nyitott kérdés, hogy miként rendezik az Opel Insigniával lényegében megegyező Buick Regal ügyét. A modellt Rüsselsheimben, az Opel németországi központjában működő üzemben gyártják.

A FAZ szerint az egyeztetések az utolsó percig tartanak majd, és végül egy jelképes összeget neveznek meg vételárként, amely azonban egy összetett csomagot takar.

A GM hosszabb ideje tárgyal a PSA-val európai érdekeltségének eladásáról, de csak egy hete szivárogtak ki az első hírek a tervezett ügyletről. Az eddigi bejelentések szerint a PSA az Opel új tulajdonosaként érvényesnek tekintené a GM által a németországi munkahelyek megőrzésére, az üzemek fenntartására és a beruházások, fejlesztések folytatására vállalt garanciát.

Az 1862-ben alapított Opelnek hét európai országban vannak gyárai, kutatás-fejlesztési, illetve tesztközpontjai. A nyugat-magyarországi Szentgotthárdon működő, motorokat gyártó üzemében mintegy 1200 embert foglalkoztat. A több mint 35 ezer munkatárssal dolgozó autógyártó 1931 óta a GM 100 százalékos tulajdonában van, és 1999 óta veszteséges. Az amerikai tulajdonos az utóbbi másfél évtizedben több mint 15 milliárd euró veszteséget szenvedett el az Opel és a brit testvérmárka, a Vauxhall révén.