Ötven éve lépett először ember a Holdra, és a mai napig ez maradt a legnagyobb emberi résztvevős űrkalandja az emberiségnek. A 21. században vélhetően megváltozik majd ez, és egyre többen megtapasztalhatják, milyen a világűrben lenni, vagy akár élni.

Számos cég szeretné meghódítani az ismeretlent – valaki a rakétát gyártaná ehhez, mások az embereket utaztatnák. Egy kaliforniai vállalkozás teljesen más oldalról közelítette meg a kérdést: ők ugyanis az emberek elszállásolásából vennék ki a részüket a Von Braun-állomással, ami egy gyűrű alakú hotel lenne a világűrben.

Itt alhatunk majd, ha űrturisták leszünk 1

A vállalat célja, hogy a szerkezet 2025-ben már a Föld légkörén kívül legyen, és 2027-ben megkezdődhessen a vendégek fogadása. A 24 modulos állomás a Föld körül forogna egy állandó pályán. A forgás nem véletlen, ennek segítségével imitálnák a gravitációt, árulta el Tim Alatorre tervező. A középső részen az űrturisták a súlytalanságban lebeghetnek, a terve szerint ott nem generálnak mesterséges gravitációt.

Itt alhatunk majd, ha űrturisták leszünk 2

A névadás nem véletlen: a rakétatudomány atyjáról, Wernher von Braunról kapta a nevét a komplexum, aki hatvan évvel ezelőtt fantáziált már egy hasonló kinézetű űrállomásról. A német mérnök terveiből továbbfejlesztett modern építményben egyidejűleg 352 vendég szállhatna meg, 450 fős maximális kapacitással.

Itt alhatunk majd, ha űrturisták leszünk 3 Itt alhatunk majd, ha űrturisták leszünk 4

Az űrturizmus napjainkban sem egy olcsó mulatság, ám a tervezett űrhotel megálmodói szeretnék alacsonyan tartani a költségeket. Abban bíznak, hogy az árak egy szinten lesznek egy hajóút vagy egy Disneylandben tett kirándulás költségeivel.

Itt alhatunk majd, ha űrturisták leszünk 5 Itt alhatunk majd, ha űrturisták leszünk 6 Itt alhatunk majd, ha űrturisták leszünk 7