Minden korábbinál nagyobb felbontású felvételeket készített a NASA a Napról. Az űrügynökség High-Resolution Coronal Imager nevű teleszkópja nagyjából 70 km-es objektumokat képes megkülönböztetni a Napon, ami elsőre ugyan nem hangzik túl soknak, de egy akkora égitestnél, mint Naprendszerünk egyetlen csillagja, már ez is előrelépést jelent az eddig elért eredményekhez képest.
A felvételeket a University of Central Lancashire kutatói vizsgálják tovább. Ők tettek közzé néhány fényképet a Napról, melynek felszínén jól megfigyelhetőek a csillagot alkotó forró anyagok áramlásai. A friss képeken megfigyelhető a nagyjából 500 kilométeres szélességben áramló több millió fokos plazma.
A tudósok egyelőre nem ismerik az áramlások mögött meghúzódó pontos okokat, de azt tudják, hogy a forró gázok körüli mágneses mezőnek köze van az anyagok mozgásához. A kutatás segíthet megérteni, hogyan alakulnak ki az ilyen áramlások, és ezek milyen összefüggésben állnak a földi életet is befolyásoló napkitörésekhez.