Az ukrán főváros, Kijev mindössze 100 kilométerre található a csernobili atomkatasztrófa helyszínétől. Az 1986. április 26-án bekövetkezett baleset ugyan közvetlenül nem érintette az ottani lakosságot, ám mély nyomot hagyott az emberekben a történelmi esemény. Ennek fényében nem csoda, hogy többen is megijedtek, amikor az égen egy gombafelhőre hasonlító képződményt láttak, mely éppen Csernobil felől érkezett.
A felhő nem egy klasszikus gombafelhő volt, hiszen hiányzott a kalapja. A teteje lapos volt, ám ez is elég volt ahhoz, hogy kissé megriadjanak az emberek. A közösségi médiát elárasztották a felhőről készült képek, olyan kommentekkel, mint „Putyin új nukleáris fegyvert tesztel?”
Az ukrán hatóságok megnyugtattak mindenkit, hogy nem kell aggódni, Csernobilnak semmi köze nincs az úgynevezett üllős zivatarfelhő kialakulásához. Az akár 12-18 kilométer magas felhőből jelentős mennyiségű csapadék eshet jobb esetben zápor, rosszabb esetben jég formájában, télen pedig hó szállingózhat belőle.