Egykoron szinte teljesen elszigetelt falunak számított Shenlongwan települése Kínában, ahol a különleges mikroklímának köszönhetően országosan híres dió- és körtetermesztés zajlik. A piacokra azonban hosszú ideig nehezen juttatták el portékájukat a helyiek: ahhoz, hogy egy közeli nagyobb városba eljussanak, vagy óriási kerülővel kellett menniük, vagy le kellett küzdeniük a meredek hágókat úgy, hogy mindenféle létrákon mászkáltak.
1985-ben megelégelték a helyzetet a falusiak, és elkezdtek egy utat vájni a hegy oldalába. „Szükségünk volt egy útra” – mondta egy, az építkezésben részt vevő férfi. „Ha nem tudjuk befejezni egy év alatt, befejezzük két év alatt. Ha két év sem elég, akkor három év alatt” – illusztrálta az eltökéltséget. Ám a három év is igencsak optimista elképzelés volt az építkezés időtartamáról, mely végül 15 évre nyúlt.
Sok segítségük nem volt, az állami hatóságokra nem számíthattak, és csupán olyan eszközök álltak rendelkezésükre, mint a kalapács és a véső. A munka azonban nem volt eredménytelen, ma pedig két sávon közlekedhetnek a faluba érkező és a faluból távozó turisták az 1526 méter hosszú szakaszon.
A projekt egyenesen fellendítette az addig szegénységben élő falut, manapság a 700 lakos több mint 60 százaléka turizmusból él, felfedezték az emberek ugyanis a természeti szépségeket, és már nem csak a dió, valamint a körte miatt járnak ide.