Európa legnagyobb virtuális valósággal foglalkozó laboratóriumában, a csehországi Virtuplex nevű létesítményben mutatták be a Luniaq nevű holdjáró terveit. Ha a név valahonnan ismerős, az nem véletlen: formája mellett a neve is Škoda-ihletésű, az űrjármű-koncepció az elektromos Enyaqtól kölcsönözte vonásait.
A bemutató teljes egészében a virtuális térben zajlott, a vendégek egy VR-szemüveggel a fejükön mászkálhattak egy hatalmas teremben, miközben azt látták, hogy ők a Holdon vannak és éppen a rovert és egy holdbázist sétálnak körbe.
A Luniaq nemcsak egy jól sikerült marketingfogás az autógyártótól: tervezője, Tomas Rousek dolgozott már a NASA-val közösen is, de olyan építészeti projekteknek is szerves része volt, mint a 2016-os olimpiai játékok Rio de Janeiróban vagy épp a katari futball-vb előkészületei.
A roverben négy asztronauta utazhat egyszerre. Alapjául a NASA MMSEV platformja szolgál, így gyakorlatilag a tervező egy új felépítményt álmodott a már meglévő részekhez. A Luniaq azonban nem feltétlenül szorul rá majd arra, hogy valaki benn üljön a pilótafülkében menet közben: távolról is lehet majd irányítani a hatkerekűt, valamint önvezető funkcióval is rendelkezik majd.