Tollak és belső szervek nélkül egy átlagos csirkének mindössze 68 százalékát tudjuk elfogyasztani, beleértve a húsán túl a bőrét és a kötőszöveteket is. Ha belegondolunk, gyakorlatilag egy egész csirke harmada a kukában végzi, ám ez hamarosan változhat.
A SuperGround nevű finn startup is soknak tartja ezt az arányt, és eltökélt szándékuk, hogy a szárnyasokat jobb arányban fogyaszthassuk el. Ehhez a csontokat használnák fel, és azokból készítenének elsősorban csibefalatkákat és húsgolyókat.
Rosszmájúként mondhatnánk azt, hogy ezt a gyakorlatot már régen kitalálták a párizsigyártók. Lényegében ez igaz is, hiszen a történet hasonló lenne: a csontokat összetörnék, majd abból készítenék el az ételt. A különbség azonban az, hogy a finn folyamat egyrészt legális lehetne, másrészt ellenőrzött körülmények között zajlana a csontok felhasználása.
A SuperGround vezetői szerint mikroszkóp alatt nem különböztethető meg a feldolgozott csont és a hús, illetve ízben sem kellene kompromisszumot kötnie a fogyasztóknak a hagyományos termékekkel szemben. Előnyként még fel lehet sorolni a fenntarthatóságot is: mérések szerint adott mennyiségű állatból a csontfelhasználós módszerrel 30 százalékkal több terméket tudtak előállítani a próbák során.