A Tokiói Egyetem tudósai komoly lépést tettek a humanoid robotok gyártásának irányába: sikerült valódi, élő bőrrel bevonniuk egy robotujjat. Ez egy hosszú folyamat során történt fontos előrelépés. A tudósok korábban már kísérleteztek emberi sejtekből készített bőrrel, de eddig nehezen tudtak olyan élő bőrt létrehozni, mely három dimenzióban létezik, és lehetséges dinamikusan mozgó tárgyakra tenni.
A folyamat során három napig egy kollagénből és fibroblasztokból álló keverékben tárolták a fémszerkezetet, aminek köszönhetően a dermiszhez, vagyis a bőr alsó rétegéhez hasonló bevonat képződött rajta. A kísérlet során létrejött felület bőrszerűen viselkedett, ráncolódott és követte a szerkezet mozgását, valamint a sérülések némi kollagén segítségével javíthatóak voltak.
A következő problémát a keringési rendszer hiánya okozza, mivel nincsenek erek, a felület nedvesség, keringés, energia nélkül kiszárad, és a sejtek elhalnak.
Az egyetem egyik tudósa, Takeucsi Sodzsi viszont úgy véli, hogy a jövőben talán ezt a problémát is orvosolhatják majd mesterséges erekkel, sőt akár még érzékelőneuronokat, szőrtüszőket, körmöket és verejtékmirigyeket is beépíthetnek majd.