A szöuli Indzse Egyetem kutatói kimérték az élethosszabbító mozgás megfelelő mennyiségét. Akár egy séta is, csaknem 40 százalékkal csökkenti a halálozás kockázatát 85 év felett. Tehát rohanni, maratont futni ilyen korban már felesleges, ha csak tovább szeretnénk élni az átlagnál. 

 A kutatás eredményei alapján legalább heti egy óra mozgás mindenképpen ajánlott 85 éves kor felett, leegyszerűsítve így jön ki a napi tíz perc. A kutatók a dél-koreai egészségbiztosító idős emberek adatait rögzítő adatbázisát használták fel, több mint hétezer idős ember életmódját elemezték. 

A 87 év átlagéletkorú csoport tagjai esetében azt firtatták, mennyi időt töltenek ráérősebb gyaloglással, mennyit erőteljesebb aktivitással, mint a gyorsabb gyaloglás vagy a biciklizés, és mennyit erős intenzitású mozgással, mint a futás.

Az kiderült, hogy ebben a korban még Koreában sem kezdik futással a napot az emberek, a résztvevők több mint fele (57,5 százalék) még lassú sétát sem végzett napi gyakorisággal, 8,5 százalékuk sétált összesen legalább egy órát egy hét alatt; 12 százalékuk 1–2 óra közötti időtartamot töltött sétával, 8,7 százalékuk 2–3 órát és 13,3 százalékuk több mint 3 órát mozgott. 

A kutatócsoport megvizsgálta a rendszeres séta, a szív- és érrendszeri betegségekben való elhalálozások, a bármilyen okból való elhalálozások, valamint az intenzívebb mozgásformák végzése közötti összefüggéseket. Azt találták, hogy a rendszeres testmozgást nem végzőkhöz képest a heti legalább egy óra fizikai aktivitást végző időseknél 39 százalékkal volt kisebb a szív- és érrendszeri betegségek és 40 százalékkal a bármilyen ok miatti halálozás kockázata.