Jelenleg az akkumulátorgyártás nem egy fenntartható dolog: a folyamat híresen vízigényes, hogy csak egyetlen problémát említsünk. Gond van viszont a használt telepekkel is, ugyanis azok környezetkárosító hatásúak, veszélyes hulladéknak számítanak.
A Matter című tudományos lapban azonban megjelent egy tanulmány egy újfajta akkumulátorról, melynek két fő alapanyaga a cink és a kitozán. Utóbbi elem jelenti a történet különlegességét: a kitozán a garnélarákok és más rákfélék kitinhéjából, páncéljából készül, melyet lúgos anyaggal, nátrium-hidroxiddal kezelnek.
A cink és a kitozán kombinációja a kutatások alapján remek elektrolithelyettesítő, energiahatékonyságban még 400 óra után is szinte olyan jó volt a Marylandi Egyetem szakemberei szerint, mint a lítiumionos darabok. Ráadásul a rákpáncélos megoldás újrahasznosítható: a kitozán öt hónap alatt lebomlik, a cinket pedig újra fel lehet használni.
A kitin beszerzéséhez ráadásul nem kell halomszámra ölni a rákokat sem, más területekről fájdalommentesen is beszerezhető az anyag, csak a rákok páncéljában van a legtöbb. Hozzá kell tenni, a laboratóriumi körülmények még messze vannak a sorozatgyártástól, tehát várnunk kell még arra, hogy a mindennapokban is megjelenjen a technológia.