Habár épületről beszélünk, maga az Eiffel-torony tervezője, Gustav Eiffel szellemi tulajdona – pontosabban csak az volt. Halálát követően, ahogy az szokás, a család rendelkezett egy bizonyos ideig a szellemi tulajdon jogával, ebben az esetben 70 évig, 1993-ig. A szellemi tulajdon miatt profi fotókat nem lehetett csak úgy készíteni az Eiffel-toronyról, ehhez engedélyt kellett kérni.
1985-ben újabb szellemi tulajdon született az Eiffel-toronnyal kapcsolatban. Ebben az évben szerelte fel Párizs látványosságát 20 ezer izzóval Pierre Bideau, így azóta láthatunk a 324 méter magas toronyról olyan csodás esti felvételeket, mint ami a nyitóképen is szerepel.
Ennek a látványnak a megörökítése – mivel Bideau hozta létre – 2055-ig engedélyköteles, legalábbis azok számára, akik a fotózással keresik a kenyerüket. A turisták azonban gyakran megijednek attól, hogy nem fotózhatják le az Eiffel-tornyot, ugyanis csak félinformációkat hallanak. Olyan sokszor felmerül ez a téma, hogy a torony hivatalos weboldalára ki is írták, hogy nem illegális a fényképezés, sőt, még a közösségi felületeken is meg lehet osztani az esti fotókat, csak a profi fotósoknak kell előre engedélyt kérniük.