Erich Maria Remarque 1928-as, klasszikus regénye a Nyugaton a helyzet változatlan egy olyan mű a háború kegyetlen természetéről, amit minden nemzedéknek meg kell ismernie. Ha első körben nem regényként akkor a mozivásznon, ha pedig nem a mozivásznon, akkor a tévéképernyőn.

Ezért öröm, hogy a Netflix áldozott egy újabb feldolgozásra, ami az előzetes alapján nagy tisztelettel nyúlt az alapanyaghoz. Ez lesz a világhírű regény első német adaptációja, a rendezői feladatokat Edward Berger látta el, a színészek közül Daniel Brühl lehet sokak számára ismerős. 

Remarque a saját első világháborús élményei alapján írta a nagy sikerű háborúellenes regényt. Az író tizennyolc évesen, 1917-ben a frontra került, ahol a bal lábán, a jobb kezén és a nyakán sebesült meg. Katonai kórházba került, s a háború végéig ott is maradt. Húszéves korában szerelték le. Kortársaival egyetemben semmi mást nem látott még a világból, mint az iskolát és a frontot. A regény ennek a nemzedéknek, szenvedéseiknek és kiábrándulásuknak a története. A háborús mozit először szeptember 12-én mutatják be a torontói filmfesztiválon, a Netflix oldalán pedig október 28-án lesz elérhető.