Jövőnket illetően nagyon sok a kérdőjel: számos probléma fenyegeti a hosszú távú emberi létet, többek között az élelem kérdése, de szintén nagy gond a műanyagszennyezés. Az olyan helyeken, mint a Feröer-szigetek, ahol gyakorlatilag szinte csak halat esznek, a két probléma össze is ér: számítások szerint 2100-ra több műanyag lesz a tengerben, mint hal.

Nem is meglepő, hogy innen pattant ki egy első hallásra igencsak furcsa, bizarr és futurisztikus ötlet. A megoldást olyan kukacok és lárvák jelenthetik, melyek a műanyagot táplálékként használják fel, nyom és maradványműanyag nélkül átalakítják, így válva fehérjében gazdag forrássá az ember számára. Eddig nem feltétlen tartogat újdonságot a projekt, hasonlóról már olvashattunk:

Ami viszont új az egészben, az az, hogy ezek a lények szimbiózisban élnének az emberekkel. Ezt egy speciális ruha tenné lehetővé, mely egyfelől védi magát az embert a zord feröeri időjárás ellen a belsejében található szigetelő gyapjúréteg segítségével, másrészt az emberi test hőjével teremtene kellemes körülményeket a műanyagot majszolgató kukacok számára, akik valahol a mellkason, egy átlátszó gömbben kapnának helyet.

 

 
 
 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Pavels Liepins Hedström (@inxects) által megosztott bejegyzés

A technológiát 2020-ban már tesztelték is Feröeren, és az adatok szerint egy 100 kukacból álló kolónia 39 mg műanyagot képes lebontani egy nap alatt. Az állatok után visszamaradt melléktermékeket szintén lehet hasznosítani növények trágyázásánál, illetve bioműanyagot is lehet belőle gyártani.

Élnél kukacokkal a testeden a jövőben?
Persze, simán bevállalnám
8% (7)
Ha tényleg ezen múlik a túlélésem, igen
41% (36)
Kizárt dolog
51% (45)