A neves óragyártók között komoly harc folyik a különféle rekordok elhódításáért. A búvárórák merülési rekordját sokáig a Rolex tartotta. Az 1960-as években Don Walsh kapitány és Jacques Piccard 10 916 méteres mélységbe merült egy speciális tengeralattjáróval, és a Rolex Deepsea Speciallel. Az órát a Trieste nevű tengeralattjáró burkolatához, kívülről rögzítve végül elérte az óceán legmélyebb pontját, vagyis a Mariana-árok 10 916 (vagy 10 908) méteres fenekét.

Az ember már rég halott, ahol ez a karóra még működik 1

Ez az eredmény egészen 2019-ig tartotta magát, ekkor Victor Vescovo a Limiting Factor névre keresztelt tengeralattjáróval talált egy még mélyebb pontot. 10 928 méterre süllyedt, és ide is levittek egy karórát, csakhogy Rolex helyett három Omegát, mégpedig a svájci gyártó kísérleti búváróráit. Az Omega letaszította a Rolexet a trónról, és szabadalmat adott be a technológiára, melyet 15 ezer méterig hitelesítettek.

Az ember már rég halott, ahol ez a karóra még működik 2

A Rolex erre is tudott lépni. Ha a rekord el is került a nevük mellől, a legkomolyabb vízállósággal rendelkező, sorozatgyártású karórát még piacra dobhatják. Mivel az Omega a rekord után a Seamaster Ultra Deep Pro modellekkel „csupán” 6000 méteres mélységbesorolást céloztak meg, ezen a téren tudtak előzni. Így született a márka első, teljes mértékben titánból készülő terméke, a Deepsea Challenge, ami már 11 000 méterig bírja a nyomást.  

Az ember már rég halott, ahol ez a karóra még működik 3

Az óra tulajdonságai miatt komoly méretet képvisel, 50 milliméteres átmérővel, 23 milliméteres vastagsággal rendelkezik, amiből 9,5 mm maga a zafírüveg. Ezenfelül a Deepsea Challenge a standard héliumszelep és a márka szabadalmaztatott Ringlock-rendszerének kombinációjával készül, ami tovább fokozza a tok extrém nyomással szembeni ellenállását. A Deepsea Challenge emellett a márka Triplock-koronáját is tartalmazza három zárt zónával és Chromalight-kijelzővel az optimális olvashatóság érdekében. Az indexek és a mutatók is 18 karátos fehéraranyból készültek, a lünetta pedig Cerachrom. 

Jelenleg 27 750 eurós (11,3 millió forint) árával ez a legdrágább nem nemesfém óra a Rolex kínálatában.