Egy futballmérkőzés alapvetően 90 percig tart, ám a félidők végén a különböző megállások, sérülések, cserék miatt rá szoktak húzni még 1-5 percet a játékidőre. A katari foci-vb ebből a szempontból azonban csúcsokat döntöget: cikkünk megjelenéséig még nem volt 100 percesnél rövidebb meccs:

  • Katar-Ecuador: 100 perc 18 másodperc
  • Anglia-Irán: 117 perc 4 másodperc
  • Szenegál-Hollandia: 102 perc 44 másodperc
  • USA-Wales: 104 perc 34 másodperc

A prímet az angolok 6-2-es győzelmével végződő meccse vitte, ahol a tunéziai kapus és egy védő ütközése miatt több mint tíz percet állt a játék. Nem is maradt el a következmény, az első félidő végén 14 perc szerepelt a hosszabbítást jelző táblán. Matematikailag ez teljesen indokolt is volt, hiszen valóban hosszú ideig nem történt semmi, de nagyon ritka volt eddig az egész sportágban, amikor ennyit ráhúztak pluszban egy-egy félidőre a labdarúgásban.

Elmondták, miért extrém hosszúak a katari foci-vb meccsei 1

Ez változni fog azonban a jövőben, de legalábbis a foci-vb hátralévő meccsein biztosan. Erről a világ egyik legelismertebb bírója, a FIFA bírói bizottságának elnöke, Pierluigi Collina beszélt. „Már Oroszországban is pontosabban számoltuk az időt, amit kompenzáltunk. Mindenkinek mondtuk, hogy ne lepődjenek meg, ha azt látják, hogy a negyedik játékvezető felemeli az elektronikus táblát egy nagy számmal rajta, 6, 7, 8 perccel” – mondta a Kojak becenévre hallgató, a világ legjobbjának hatszor is megválasztott olasz exjátékvezető.

Elmondták, miért extrém hosszúak a katari foci-vb meccsei 2

Pierluigi Collina

„Ha szeretnénk több aktív időt, készen kell állnunk ennyi hozzáadott időre. Gondoljunk egy háromgólos meccsre. Egy ünneplés általában 1-1,5 perc, tehát három góllal már 5-6 percet veszítünk. Szeretnénk pontosabban kiszámolni a hozzáadott időt minden félidő végén. Ezt a negyedik játékvezető teheti” – tette hozzá Collina.