A tengeralattjárókra szakosodott céget 2005-ben alapította Bert Houman, aki szoftverfejlesztéssel szerzett jelentős vagyont. Neki már semmit sem mondtak az árcédulák számai, a minőségre hajtott amikor saját privát tengeralattjárót akart magának, ám döbbenten látta, hogy senki sem tud neki megfelelő minőséget gyártani. Ezért létrehozta az U-Boat nevű céget, ami ma már egész flottányi kínálattal várja a vevőket. 

Víz alatti száguldást és páratlan kilátást kínál a hipermodern privát tengeralattjáró 1

Jelenleg nyolc konstrukciót kínálnak, vannak igazi kutatóeszközök, amelyek akár 3000 méterig is le tudnak menni, valamint egy óriási darab, a Nautilus, amivel 17 utas merülhet 200 méterig, igen kényelmes luxust élvezve. 

Legújabb modelljük a Super Sup viszont a sebességről, a víz alatti száguldásról szól. Ezzel a géppel a szerencsés tulajdonos felveheti a versenyt a delfinek rajával, és együtt tempózhat a cápákkal. 18 km/órával képes haladni a víz alatt, köszönhetően a négy, összesen 60 kW teljesítményű elektromos hajtóműnek. Ezek egy 62 kWh-s akkumulátorból nyerik az energiát, és akár 30 fokos szögben képesek emelni, illetve süllyeszteni a szerkezetet.

Víz alatti száguldást és páratlan kilátást kínál a hipermodern privát tengeralattjáró 3

A kilátás páratlan, a kabint borító akrilbuborék 360 fokos panorámát garantál, az irányítás pedig a lehető legegyszerűbb. Egy joystick segítségével lehet terelegni a tengeralattjárót, a többit elvégzi a kapitány helyett az elektronika. Megadható a merülés mértéke, ezt beállítva nem megy mélyebbre a szerkezet, és ha a kritikus 300 métert közelíti meg, akkor mindenképp figyelmeztet. 

Az első példány elkészült, 2023-ban indulnak vele a tesztek, és már gazdája is van, ára viszont nem ismert. 

Víz alatti száguldást és páratlan kilátást kínál a hipermodern privát tengeralattjáró 4