A Nixie-csövet 1954-ben a Burroughs Corporation cég berkein belül készítették a Haydu testvérek (Haydu K. György, és Haydu Zoltán a második világháború elején kivándorolt magyar testvérpár). Ekkoriban már volt igény egy olyan eszközre az iparban, a kutatásban, amely a normál számjegyeket gyorsan és olvashatóan képes megjeleníteni. Ez az igény termelte ki a Nixie-csövet. A Nixie-csöveket numerikus kijelzőkként alkalmazták a korai digitális feszültségmérőkön, multimétereken, frekvenciaszámlálókon és sok egyéb műszaki berendezésen.
A szerkezet lényegében egy üvegcső, amelyben egy drótháló (anód) és több különböző számjegy, vagy egyéb szimbólum alakú katód helyezkedik el. A Nixie-csövek általában a számjegyeket jelenítettek meg, de bármilyen más szimbólum ábrázolására is képesek, amit csak ki lehet hajtogatni egy ilyen csőből.
A digitális megoldások egy időre teljesen kiszorították a technológoiát, a XXI. századra viszont visszatért, és berendezési tárgyakban reneszánszát éli. Főleg az asztali órák között vannak szép darabok, de akad már karórába szerelt Nixie-csöves szerkezet is. Az IN16-s csöveket tartalmazó Nyx karóra 370 dollártért mutat túl az okosórák tengerén, de azért butának nem mondható, mivel vezeték nélküli töltést is tud.
Igazi felső polcos darab a Svájcban, az Adatte Design által gyártott „55 Nixie Time Zone” elnevezésű asztali darab. Ennek különlegessége, hogy öt különböző időzónát tud megjeleníteni az 1960-as évekből származó, klasszikus csövekkel. A tökéletes kivitelezés és az egyedi beltartalom ára 3 337 000 forint.