A texasi olajmágnáscsaládból származó Lamar Hunt élete igazi amerikai álom volt. Dallasban felnőve leginkább a sport érdekelte, de a játék mellett ő megtehette, hogy csapatokat finanszírozzon, neve leginkább az amerikai futball egyik nagy ligájának, az AFL-nek megalapításával forrt össze. Ez később beolvadt a ma ismert NFL-be, de Hunt részt vett például a tenisz-világbajnokság életre hívásában is.
Hobbija emellett a geológia volt, végzettségét is ezen a területen szerezte. Így nem csoda, hogy a mellékes üzletei között barlangokkal kapcsolatos beruházás is szerepel. Akárcsak a sportban, ezen a területen sem játszott kispályán, 1964-ben egy bezárt mészkőbányát átalakítva, kibővítve cége létrehozta a világ legnagyobb földalatti raktárközpontját.
A mesterséges barlang 4,5 négyzetkilométeren terül el a felszín alatt, mélysége pedig eléri a 49 métert. Kialakítása rácsszerkezetű, lent a fehér, 270 millió éves mészkőfalak között széles aszfaltozott utak futnak. Ezek 12 méter szélesek, a belmagasság pedig nem okoz klausztrofóbiát, mivel 4,9 méternyi tér van padlótól a plafonig.
Nehéz ezeket a méreteket elképzelni, de a 16,9 kilométernyi belső úthálózat is sokatmondó adat, ahogy a 680 000 négyzetméternyi kihasznált terület is. Jelenleg ekkora területet használnak üzemszerűleg, de bőven van még hely a bővítésre.
Miért volt ez észszerű üzleti vállalkozás? A geológus alapító földalatti dolgokhoz való vonzódása mellett vannak praktikus érvek is. A barlangrendszerbe simán le lehet hajtani gépjárművel, alacsony a páratartalom, állandó a hőmérséklet (18-21 Celsius-fok között), és feleannyi a bérleti díj, mint ha egy cég fent, Kansas Cityben bérelne raktárat.
Így vonzó alternatíva a kényes áruk, termék tárolására, többek között óriási filmarchívum található itt, a környezeti hatásoktól romló minőségű filmszalagok jól érzik magukat egy ilyen stabil jellemzőkkel bíró helyen.