1889. január elsején adták át a vasúti forgalomnak az ausztráliai Helensburg városa mellett található Metropolitan-alagutat. A 624 méter hosszú átjárót a szénszállítás megkönnyítése miatt építették, de csak 1915-ig használták: használata veszélyessé vált, a mozdonyokból származó égéstermékek miatt szinte megfulladtak a mozdonyvezetők és a vonaton utazó utasok is.
Az alagutat magára hagyták, és szinte teljesen el is feledkezett róla mindenki. A természet közben elkezdte visszahódítani, ami eredetileg az övé volt, amivel az emberek csak az 1990-es évek közepén szembesültek: 1995-ben úgy határoztak, hogy az addigra vízzel elöntött alagutat itt az ideje lecsapolni, és történelmi emlékhellyé alakítani az egészet.
Erről azonban hamarosan letettek: a lecsapolás után ugyanis azt látták, hogy az alagút plafonján világító férgek telepedtek meg nagy számban. Ez mindmáig az egyik legnagyobb ilyen telep Új-Dél-Walesben, Ausztrália délkeleti államában, mely egyben turistalátványosság is lett.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A kukacok kékes fényükkel elsősorban a táplálékul szolgáló kisebb rovarokat szerették volna magukhoz vonzani, nem az embereket. Populációjuk nem is örült a rengeteg illetéktelen látogatónak, akik például tojtak arra, hogy vakuval nem szabad fotózni. Miután pusztulásnak indult a populáció, 2019 januárjától kezdve korlátozni kezdték a belépést. Azóta stabilizálódott a helyzet.