A karibi nyaraláson való koktélozgatás sem igazán a hétköznapi emberek rutinja, ám van, akik egészen különleges szintre emelik ezt. 2016-ban nyitották meg a kajmán-szigeteki Kimpton Seafire Resort & Spa luxushotelt, amelyet nemrég egy igen különleges, Library by the Sea nevű koktélbárral bővítettek.
A Kimpton Seafire a bár megtervezéséhez, kitalálásához a szakmájában nagy névnek számító Jim Wrigley sztármixert kérte fel, aki egészen egyedi koncepcióval is állt elő. A híres Seven Mile Beachre néző koktélbárt a lobbi melletti könyvtárból alakították ki.
„Úgy voltunk vele, hogy nos, itt ez a könyvtár, miért nem hozunk ki ebből valamit? Mármint egy italtárat, ahol válogatott könyveket, koktélbibliákat, régi köteteket helyezhetünk el, olyanokat, melyek kapcsolódnak a koktéljainkat ihlető szerzőkhöz” – magyarázta Wrigley a Maximnak.
A kínálatot, az itallapot is a könyves témához igazítva állították össze: kérhetők „novellák” (short stories), azaz röviditalok, „letehetetlenek” (page turners), azaz a kínálat gerincét alkotó, irodalmi ihletésű nyolc különböző koktél, „remekművek” (masterpieces), azaz amolyan nagy durranásnak szánt extra italok, valamint „ritka és első kiadások” (rare & first editions), ami a rég elveszett, újrafelfedezett, eredeti, korabeli alapanyagokat tartalmazó, ezért szó szerint exkluzív koktélokat takarja.
Hogy értsük: a plafonra függesztett halászhajó alatt a tehetős vendégek a szó szoros értelmében 50-80-100-150 éves italokból kevert kreációkat kortyolgathatnak, pontosan azokat az ízeket élvezhetik, mint a nagy írok annak idején.
Az egyik koktélba például felesenként 500 dolláros (180 ezer Ft) áron mért 1851-es konyakot töltenek hozzávalóként, persze akad olcsóbb antik ital is, már poharanként 28 dollárért (10 ezer Ft) is bele lehet kóstolni a múltba, miközben akár az adott kor könyveit lehet lapozgatni.
Ami a híres szerzők által ihletett koktélokat illeti, egy példa a Hemingway Special, melyhez a friss lime és grépfrút mellett 1930-as évekbeli Bacardit és maraschinolikőrt használnak a bár gyűjteményéből, az arra vágyó vendég így 275 dollárért (kb. 100 ezer Ft) ihatja ugyanazt a daiquirit, mint Az öreg halász és a tenger szerzője a közel száz évvel ezelőtti Havannában.
„Itt ki lehet próbálni a Hemingway által híressé tett italt, az eredeti, abból az időből származó szeszekből, az abból a korszakból származó pohárból” – magyarázza büszkén a főmixer.
Te mit, kinek az italát kóstolnád meg, ha szabadon választhatnál a karibi alkoholkönyvtárban?