2017-ben, alapvetően egyszerű zombihentelő online játékként (Save the World) mutatkozott be az Epic Games Fortnite-ja, ám a különböző kiegészítőknek köszönhetően szerteágazó környezetet, számos módot kínáló világgá nőtte ki magát.

A nagy áttörést a játékosok számára egymás elleni küzdelmet kínáló Battle Royale hozta, amely gyorsan több mint 120 millió gamert szippantott be, de azóta jelent már meg építkezős (Creative), legós, valamint zenés (Festival) játékmód is.

Ezekhez csatlakozott a Rocket Racing, egy autóversenyzős mód, melyet az autós-focis Rocket League kapcsán ismert Psyonics fejlesztett az Epicnek. A játék alapvetően Mario Kart-os, ugratós, repülős stílusú verseny, melyben azonban számos mai, az utakon létezőtípus is feltűnik. A múlt héten debütált cím gyakorlatilag önálló játék, melyet azonban a Fortine-on keresztül kell elindítani.

A Fortnite bemutatkozása óta hatalmas népszerűségnek örvend, mi több, képes volt magához láncolni a játékosait, így a jelenlegi, annak idején még tiniként csatlakozott törzsközönsége (a mintegy félmilliárd regisztrált, bő 230 millió havi szinten aktív játékos 67 százaléka) mára a lassan önállóan fizetőképes 18-24 éves korosztály. A cím 2017 óta több mint 26 milliárd dolláros bevételt termelt.