Az évek vagy évtizedek alatt berögzült táplálkozási szokásokon természetesen nehéz változtatni, de még ha az ember tyúklépésekben halad is a változás útján, hosszú távon akkor is kifizetődő lehet. Mutatjuk, mire érdemes figyelni!

Amik gondot okozhatnak

A feldolgozott élelmiszereket manapság nehéz kikerülni. Persze, nem mind problémás, sőt! Igazából azokkal van a gond, amelyek nagyon sok adalékanyagot, így például nátriumot, sót, cukrot és zsírokat tartalmaznak. Az ízfokozókról, illetve állagjavítókról már nem is beszélve. Vagyis a csipszeket, a zacskós leveseket és az instant ételeket lehetőleg ne erőltesd, de az ízesített magok, a cukrozott gyümölcsök és a mikrós pattogatott kukorica is kerülendő, ha fázol az aranyér gondolatától.

Így egyél, hogy elkerüljön ez a népbetegség 1

Szintén problémás lehet a sós ételek fogyasztása. Ha túl sok sót viszel be a szervezetedbe, akkor annak nagyon hamar megihatod a levét. A túlzott sóbevitel felboríthatja a folyadékegyensúlyt, ami székrekedést okozhat. A kemény széklet nehezebben ürül, erőlködéssel, komoly haspréssel jár. Ha sokszor előfordul, akkor ez már önmagában előhívhatja az aranyeres tüneteket.

A táplálkozási szakértők azt javasolják, hogy a feldolgozott élelmiszerek és a sós ételek mellett a csípős, erősen fűszerezett fogásokból is minél kevesebbet együnk. Ezek a férfiak prosztatájának sem tesznek jót, de a kezdődő aranyeres tüneteknek is kifejezetten árthatnak.

Jó, de akkor mit?

Azt semmiképpen sem szeretnénk, ha üres maradna a tányérod, éppen ezért most eláruljuk, melyek azok az ételek, amelyeknek az arányát viszont érdemes növelned az étrendedben.

Mivel az aranyér egyik kiváltó oka lehet a gyakran előforduló székrekedés, ennek elkerülésére fontos rendszeresen rostdús ételeket fogyasztani. Rostokban gazdagok például a hüvelyesek (bab, borsó, lencse), és részesítsük előnyben a brokkolit, datolyát vagy aszalt szilvát!

Reggel, az édes péksütemények helyett válasszunk inkább teljes kiőrlésű gabonaféléket vagy müzlit. Ezek segítik az emésztést, mindemellett pedig hozzájárulnak az aranyér elleni küzdelemhez.

Így egyél, hogy elkerüljön ez a népbetegség 2

Előfordulhat az is, hogy ideális az étkezésünk, mégis becsúszik egy apró hiba. Ilyen lehet a koffeines és az alkoholos italok fogyasztásának túlzásba vitele. Ezek dehidratáló hatásúak, ami székrekedéshez vezethet.

Az aranyér tehát megfelelő táplálkozással megelőzhető. Ha megvan benned a kellő önfegyelem és nem üríted ki a háztartás csipszraktárát egy nap alatt, betartod az egészséges táplálkozás alapelveit, akkor jó eséllyel sikerül minimalizálnod a kockázatokat!

Hirdetés

Telitalálat aranyér ellen!

Az aranyér első tüneteinek – viszketés a végbéltájon, székelés közbeni fájdalom, esetleg vérzés – jelentkezésekor segíthet a micellákba csomagolt hialuronsavat és gyógynövényi kivonatokat tartalmazó Proktis-M termékcsalád. A hialuronsav kiemelkedő hidratálóképessége igazolt, ami felgyorsítja és javítja a szövet-helyreállítást, sebgyógyulást. A Proktis-M kúp a belső, míg a Proktis-M plus kenőcs a külső, fájdalommal és gyulladással járó aranyeres panaszok enyhítésére használható, a tünetektől függően akár kombinálva is.

 

Így egyél, hogy elkerüljön ez a népbetegség 3

Fotó: Phytotec Hungária Bt.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

www.proktis.hu

 

A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!