A CVC befektetői csoport 2006 tavaszán 1,7 milliárd dollárért vásárolta meg a Forma-1 tulajdonjogait. A befektetők a vásárlásra hitelt vettek fel, amit azóta is nyögnek, de a tulajdonosi szerkezet ezzel együtt szép bevételeket is hoz az érdekelteknek.
A CVC igazából csak az elmúlt hónapokban került reflektorfénybe, amikor a német hatóságok letartóztatták Gerhard Gribkowskit, egy korábbi bankárt, aki a 2006-os üzlet idején állítólag saját munkaadóját, a Bayern LB-t megtévesztve áron alul adatta el az F1-ben bírt részesedésüket a CVC-nek, amiért 50 milliós kenőpénzt és F1-es igazgatótanácsi állást kapott.
A CVC rögtön cáfolta, hogy a pénz tőlük származna, és ugyanígy az F1-et közvetlenül irányító Bernie Ecclestone is, de a német ügyészek gyanúja szerint az angol kisembernek igenis volt köze a homályos manőverhez.
A CVC és Ecclestone körüli vesztegetési botrány állítólag nem veszi ki magát túl jól a befektetők között, felmerült már, hogy Bernie-t egy angol üzletemberre, a Sir Stuart Rose-ra cserélik, francia sajtértesülés szerint pedig az F1 jogainak eladása is a lehetőségek között van.
A francia híreknek ellentmondóan Ecclestone – aki maga is kisebb tulajdonrésszel bír – egy hete arról beszélt a Pitpass.com igen tekintélyes F1-es gazdasági szakírójának, Christian Syltnek, hogy a CVC-nek esze ágában sincs megszabadulni az F1-től. A mindig jól értesült szaklap számokkal is alátámasztotta a kijelentést: a CVC befektetői csak 2009-ben 190 millió dolláros hasznot oszthattak szét maguk között, a Forma-1-es, évente 10 százalékkal emelkedő versenyrendezési díjak miatt pedig az összeg évről évre tovább nő, 2011 végére nagyjából visszahozza a CVC-tagok eredetileg befektetett 1 milliárd dollárját.