A Forma-1 hivatalos oldalán a hétvégén jelent meg a Szingapúri Nagydíj összefoglaló videója, amelyben egy olyan rádióüzenet is elhangzott, amelyről a verseny idején nem tudott a közönség. Felipe Massa és Lewis Hamilton balesetének képei alá a ferraris pilóta mérnöke, Rob Smedley szavait keverték, amelyben az angol így biztatta a brazilt: „Tartsuk Hamiltont, ameddig csak tudjuk! Tegyük tönkre a versenyét, amennyire csak tudjuk! Gyerünk!”
Az elmúlt napokban a nemzetközi – és az itthoni – sajtó egyes képviselői, valamint számos szurkolói fórum hozzászólói is belekapaszkodtak az üzenetbe, próbálták annak bizonyítékaként beállítani, hogy Massa szándékosan okozta a balesetet, de szerencsére maradtak józan hangok is.
A Ferrari iránti elfogultsággal nem igazán vádolható volt Benetton-, Jordan- és McLaren-pilóta, a BBC szakkommentátoraként dolgozó Martin Brundle a Twitteren leszögezte, hogy biztos abban, hogy Smedley üzenete „Hamilton stratégiájának és nem autójának tönkretételéről szólt”.
„Miért is törné össze Massa a saját autóját szándékosan? Az igazi sztori itt az, hogy Smedleynek jó ideje már folyamatosan irányítania és motiválnia kell a pilótáját” – írta Brundle.
A Daily Telegraph F1-es szakírója, Tom Cary is egyetért, Shakespeare-t idézve „sok hűhó semmiért”-nek nevezi az ügyet. „Hiszen Smedley nyílt rádión mondta ezt” – szögezte le Cary, hozzátéve azonban, hogy a „tönkretétel” kifejezés valóban szerencsétlen volt.
A brazil F1-es újságíró, Livio Oricchio is megvédte a mérnök és Massa közt elhangzott üzenetet.
„Bárki, aki tudja, hogyan működik a Forma-1 és van egy kis esze, tudhatja, hogy a Smedley-féle reakciók teljesen normálisak a versenyek közben és jóval gyakrabban előfordulnak, mint gondolnánk. A tedd tönkre Hamilton versenyét nem azt jelenti, hogy csináld ki Hamiltont, a nyilvánosságra hozott üzenetnek nincs nagy jelentősége.”
Mára maga a Ferrari is reagált az ügyre, a csapat „megmondóembere”, a Horse Whisperer a tőle megszokottnál jóval visszafogottabb és rövidebb írásban szintén Shakespeare-t vette elő.
„Szavak, szavak, szavak… Egyes angol lapok olvasása alapján úgy tűnik, nemcsak a Horse Whisperernek jutott eszébe William Shakespeare, amikor szembesült a Rob Smedley szavai után bolhából nevelt elefánttal” – írta a csapat honlapján, majd kifejtette, hogy a mérnök fogalmazása talán tényleg nem volt „politikailag korrekt”, de semmilyen rossz szándék nem volt mögötte.
A ferraris azt is tisztázta, hogy az összevágott felvétellel ellentétben az üzenet nem a baleset előtt, hanem még a Massa és Hamilton közösen elvégzett kerékcseréjét megelőző körben hangzott el, tehát tényleg nem volt közvetlen kapcsolatban az ütközéssel.
„Nem kellett volna nagy erőfeszítés ennek a félreértésnek az elkerüléséhez, de hát ilyen a Forma-1 őrült világa. Száz szónak is egy a vége, ahogy maga az avoni bárd (Shakespeare) is mondhatná: sok hűhó semmiért” – zárta a Horse Whisperer.