Simon Attila, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója a szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy a díjak minden évben Budapest egy-egy nevezetességét ábrázolják, melyek közül idén a Halászbástyára esett a választás. A pilóták versenyének első három helyezettje egy-egy serlegvázát vehet át, közülük a győztesnek járó a legnagyobb, amely 53 centiméter magas, míg a legjobb konstruktőri csapat egy 52 centi átmérőjű dísztálat kap majd.
Ez már az ötödik alkalom, hogy a Forma-1-es Magyar Nagydíj győzelmi trófeáit a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. szállítja.
Simon Attila az MTI kérdésére hozzátette: a díjak összértéke eléri a 10 millió forintot, de eszmei értékük még ennél is nagyobb, mert csak limitált számban, kifejezetten a mogyoródi autóversenyre készültek. A vázák neoklasszicista stílusúak, formájuk az ókori vázák alakját követi, és az áttört szegélyű dísztállal együtt több hónapos munka eredményeként, a herendi hagyományoknak megfelelően, kézműves módon készültek el.
A vezérigazgató újságírói kérdésre azt is elárulta, hogy a Forma-1-es Magyar Nagydíj mellett még számos olyan sportesemény van, amelynek trófeáit Herenden készítették el. Többek között a Balatonkerülő Kékszalag vitorlás-, a Savaria Kupa táncversenyre, valamint lovaspóló- és nemzetközi golfeseményekre is cégük szállította a díjakat.
A Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. 1826-ban alakult, és Simon Attila szerint ma a világ legnagyobb, s egyetlen nyereséges porcelánmanufaktúrája. A társaság 900 főt foglalkoztat, termékeit 60 országba exportálja, s számos nemzetközi elismerésben részesült. 2001 óta a Magyar Örökség része, s a herendi porcelán a MagyarBrands tavalyi felmérése szerint a legkiválóbb magyar márka, idén márciustól pedig bekerült a Hungarikumok közé is.