Ahogy köztudott, az energiaital-gyártó anyacég, a Red Bull GmbH. február elején független jogászcég bevonásával belső vizsgálatot indított, miután a Red Bull Racing egyik női alkalmazottja munkahelyi visszaélések miatt panaszt tett a csapatfőnök, Christian Horner ellen.
A vizsgálatot szerdán, a szezonnyitó hétvége előtt egy nappal zárták le, a Red Bull azt közölte, hogy Hornert tisztázták, ám minden további részletet bizalmasnak nyilvánítottak.
A Bahreini Nagydíj pénteki, csapatfőnöki sajtótájékoztatóján – talán „vérszagot érezve” – a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff kritikát fogalmazott meg, szerinte az F1 szereplőinek ennél többet kellene tudniuk az ügyről.
„Olvastam a közleményt, elég egyszerűcske volt, az én véleményem az, hogy nem engednek betekintést a színfalak mögé. Pedig csak volt egy hölgy a csapatnál, aki jelezte a HR felé, hogy valami probléma van, amit ki is vizsgáltak” – kezdte.
„Tegnap az F1-nek azt üzenték, hogy minden rendben, mi már foglalkoztunk az üggyel, de egy globális sportágban, ilyen kritikus kérdéskörben ennél nagyobb átláthatóságra lenne szükség. Kíváncsi vagyok, mi a Forma-1 álláspontja, mert bár riválisokként a csapatoknak meglehet a maguk véleménye, szerintem ebben a helyzetben jobb lenne egy általános, az F1-től érkező reakció.”
„Ahogy mondtam, mi itt ellenfelekként szólalunk meg, spekulációkra reagálunk csak a magunk értékei alapján. A Forma-1 nem engedheti meg magának, hogy ilyen kényes kérdésben homály maradjon, mert az mindannyiunkra visszaüthet. A világ mára nagyon transzparens, végül úgyis kiderülnek majd a dolgok, úgyhogy ahelyett, hogy a Red Bull azt mondja, mi megvizsgáltuk a dolgok, nincs semmi, ne legyen ez a szőnyeg alá söpörve!”
„Nem mondom, hogy bármi is történt, de egyelőre csak kívülről okoskodunk a közlemények alapján, ami nincs igazán összhangban a modern világ valóságával. Persze lehet, hogy az F1-ben mi buborékban élünk, és valójában tényleg elég ennyi is” – fejtegette Wolff.
A Red Bull közleményének megjelenése óta egyelőre sem a Forma-1, sem a sportágat felügyelő Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) nem reagált hivatalosan.
Úgy tűnik egyébként, hogy Wolff kívánsága – ha nem is hivatalos úton, de – teljesül: a cikk írásával egy időben röppent fel az X-en, hogy valaki a Horner-ügy teljes anyagát tartalmazó Google Drive-mappát osztott meg az F1 és a csapatok vezetőivel, valamint több száz újságíróval. (A Vezess még nem látta a dokumentumokat.)