Az elmúlt időszak egyik leggyengébb futamán van túl a Red Bull. Mondhatni az a csoda, hogy Max Verstappen hatodik helyen végzett a Forma-1-es Bahreini Nagydíjon, figyelembe véve az időmérős fékhibát, a bokszutcai lámpaproblémákat és azt, hogy féltáv előtt nem sokkal még az utolsó helyen állt a négyszeres bajnok.

Az eredménynek vélhetően senki nem örül a Red Bullnál, de jelen állás szerint a legboldogtalanabbnak Verstappen menedzsere, Raymond Vermeulen tűnik. A pilóta képviselője a Sky Sports F1 beszámolója szerint Helmut Marko sportigazgatóval kiabált a leintést követően.

„A futam végén vártam a csapatfőnökökre, és Raymond Vermeulen, Max menedzsere bement a Red Bull-garázsba, és dühösen kiosztotta Helmut Markót” ‒ fogalmazott Ted Kravitz, a tévécsatorna bokszutcai riportere. „Csak mondta Helmutnak, aki csak állt és hallgatta. Raymond ezt követően a garázs hátsó részébe viharzott, levéve a belépőjét menet közben. Egyértelmű, hogy nem boldogok” ‒ mondta Kravitz.

Marko magáról az összetűzésről nem beszélt, de a leintés után elismerte, bajban van a csapat. „Nagyon nehéz nap volt ez a Red Bull számára, ez nyilvánvaló. Amint lehet, növelnünk kell az autó teljesítményét, és olyan alapdolgoknak is működniük kell, mint a bokszkiállások. Az autó nem a leggyorsabb és a bokszkiállások sem jók. Ez nem elfogadható” ‒ jelentette ki az osztrák.

Ami a bokszutcai problémákat illeti, Christian Horner csapatfőnök szerint a problémát valamiféle kábelezési, technikai probléma okozta az állványzatban. „Ilyet korábban még nem láttam” ‒ tette hozzá.