Az Ausztrál és a Maláj Nagydíj szervezői az éjszakai futam rendezésével járó óriási költségeket nem tudják vállalni, de egy kompromisszummal előálltak azért: idén helyi idő szerint késő délután, az európai törzsnézők számára már nem a hajnali órákban rajtol az első két futam.
A vasárnap Melbourne-ben 17 órakor kezdődő versenyről megoszlik a pilóták véleménye.
“Nem is tudom. Sosem versenyeztem még ilyen késő délután. Nem tudom, milyenek lesznek a fényviszonyok. Szingapúrban teljesen sötét volt, mesterséges világítással, ez más lesz. Az igazat megvallva, én jobban szeretem a világost” – mondta a toyotás Jarno Trulli.
“Az első nagydíj mindig egy kicsit ugrás a sötétbe, de alig várom már. A futam ötkor kezdődik, de remélem, hogy azért nem sötétben ér majd véget” – viccelődött Felipe Massa.
Giancarlo Fisichellát nem izgatja a későbbi kezdés: “Talán egy kicsit sötétebb lesz a futam végére, de szerintem ez nem nagyon számít a versenyzőknek.”





