A jövő év elejétől a számítógépes autós játékok rajongóinak lehetőségük lesz arra, hogy összemérjék tudásukat a világ legnagyobb sportolóival. A Real Time Race nevű cég ugyanis olyan technológia bemutatására készül, amelynek segítségével a játékosok a valódi versenyzőkkel, köztük Forma-1-es pilótákkal küzdhetnek meg a televízió képernyőjén keresztül, az élő közvetítés közben.

A cég a futamok előtt a pályák minden részletéről felvételeket készít, melyeket az interneten keresztül eljuttat a szoftverét futtató számítógép merevlemezére. A friss adatokat felhasználó szoftver segítségével pedig a játékgépek képesek lesznek átalakítani az élő közvetítések képeit és elindítani gazdájukat a futamokon.

Ez valóban forradalmi élmény lehet!
De a futamot így hogy lehet nézni?

De a futamot így hogy lehet nézni?

De a futamot így hogy lehet nézni?


„Valós időben, egy valódi versenyen küzdhetnek majd meg a játékosok a profikkal. Ha Jenson Button jobban fog bevenni egy kanyart a pályán, mint a karosszékben ülő felhasználó a távirányítója segítségével, a játékos üldözőbe veheti majd a pilótát a tévé képernyőjén és megpróbálhatja visszaszerezni az előnyét a pálya következő kanyarjában” – mondta el a fejlesztés alatt álló technológiáról Chris Leight, a Real Time Race vezetője.

A Real Time Race olyan 360 fokos panorámaképeket használ fel az élő közvetítések átalakításához, mint amelyeknek segítségével a Google létrehozta a világ nagyvárosainak háromdimenziós utcaszintű térképeit. A pályák felvételeit egy kamerákkal felszerelt kocsi készíti el a verseny előtt.

Az RTR kocsija azonban nem csak felvételek sokaságát rögzíti miközben köröket tesz meg a pályán, hanem egy, az autóra szerelt lézersugarakat kibocsátó mérőműszer és egy GPS segítségével a pálya összes tereptárgyának a mérőeszközhöz viszonyított távolságát is feljegyzi.

Ez valóban forradalmi élmény lehet!

Ez valóban forradalmi élmény lehet!

Ez valóban forradalmi élmény lehet!


Az adatokat felhasználó program ezért nem csak azt teszi majd lehetővé a játékosoknak, hogy körbenézzenek a pályán, hanem azt is, hogy teljesen szabadon bejárják a verseny helyszínét a tévékészülékük előtt ülve. „Az adatok segítségével a szoftverünk a verseny helyszínének összes apró részletét élethűen tudja majd ábrázolni, és a kanyarokban az aszfalton éppúgy fog csillogni a nap, azon a pályán, melyen a játékosok indulnak, mint azon, amelyiken a valódi pilóták” – mondta el Roderick Kennedy, a Real Time Race technikai vezetője.

A játékosoknak a pályák adatait a versenyek előtt kell majd letölteniük a számítógépükre, hogy minimálisra csökkentsék az adatforgalmat az élő közvetítés közben. Miután megkezdődik a futam, a Real Time Race már csak a valódi pályán lévő autók aktuális helyzetéről és a verseny helyszínének időjárásáról fog adatokat küldeni a játékosok számítógépére.

Az angol cég négy éve dolgozik a televíziós sportközvetítéseket forradalmasító rendszeren. Jelenleg tévéadókkal egyeztetnek a közvetítések jogairól, és az állításuk szerint a tárgyalások jól haladnak.

Még több hír a technika és a kütyük világából a Techneten!