Azt hittük meg kell várnunk a márciust, hogy megnézhessük az új Volkswagen Touareget, de az autógyár már a Genfi Autószalon előtt, ma kiadta az autó teljes anyagát. A képeket nézegetve látszik, hogy a tervezők igyekeztek átmenteni valamit az előd gömbölyded formáiból, ugyanakkor a Polónál látott modern, éles jegyek is visszaköszönnek.
A jármű 4,7 méter hosszú, míg szélessége 1,9 magassága 1,7 méter, ugyanakkor tengelytávolsága 2,89 méter. Az alapváltozatban a csomagtartó 520 literes, azonban a hibridben be kell érni 433-mal.
Persze nemcsak látszatra más a Touareg második generációja, hiszen a fejlesztők rengeteget dolgoztak azon, hogy az autó kevesebb üzemanyaggal beérje. Egyfelől a jármű alapváltozata 208 kilóval könnyebb, mint elődje (2090 kg), másfelől a karosszéria formája áramvonalasabb, ugyanakkor a motorok is fejlődtek nem mellékesen azért, mert az összeshez nyolcfokozatú váltó tartozik. Az új Touaerg átlagosan 20 százalékkal takarékosabb az elődjénél.
Három motorral mutatkozik be a Touareg, két dízel és egy hibrid készül eleinte, tisztán benzines nincs. Az alapváltozatban, 3,0 literes TDI motor kerül 240 lóerővel, illetve 550 Nm-s nyomatékkal. A V6-os motorral átlagosan csupán 7,4 litert fogyaszt a terepjáró, 1,9 literrel kevesebbet, mint korábban, miközben akár 218 km/órás sebességre is képes.
Ennél jóval komolyabb a 4,2 literes dízel, amelyben 800 Nm-s nyomaték mozgatja a karosszériát. Teljesítménye 340 lóerő. Ez a változat 9,1 litert fogyaszt a szabvány szerint, míg végsebessége 242 km/óra.
Harmadikként a Volkswagen történetében először hibrid hajtás kerül egy sorozatgyártású autóba. Ebben aztán van minden, ami egy műszaki embernek érdekes lehet. A 3,0 literes benzinmotorba kompresszor és turbó egyaránt pumpálja a levegőt, ugyanakkor egy villanymotort is beépítettek. A hibrid Touareg teljesítménye 333 lóerő, míg csúcsnyomatéka 440 Nm. Ebben a változatban az autó 8,2 literes fogyasztást produkál, végsebessége 240 km/óra. Az autó 50 km/órás tempóig képes tisztán csak az elektromos motorral is közlekedni, vagyis helyi szinten károsanyag-kibocsátás nélkül.
Az új Touareg hagyományos acélrugós, illetve légrugós felfüggesztéssel is megrendelhető, minden változatban széria az összkerékhajtás. Bár az autót a legtöbben országúti használatra vásárolják, azt komoly tereptudással vértezi fel a gyártó. Már az alapkivitel is képes 31 fokos emelkedőn feljutni. Ugyanakkor rendelhető terepcsomag, amelyben többek között a középső és hátsó differenciálzáraknak is köszönhetően ez az érték 45 fokra nő.
Ebben a kivitelben a vezető egy forgógomb segítségével ötféle program közül választhat a terepviszonyok nehézségének megfelelően, az autó műszaki rendszerei pedig ennek megfelelően módosítanak. A blokkolásgátló, az elektronikus differenciálzár és a kipörgésgátló rendszereket alaphelyzetben közúti viselkedésre hangolták, de átkapcsolhatók terepezéshez.
A tologatható hátsó ülésekkel szerelt autó kilenc légzsákkal, sávtartó és holttérfigyelő rendszerrel, távolságtartó tempomattal, a szembejövő forgalmat is figyelő aktív fényszórókkal, kamerarendszerrel is felszerelhető. Alapfelszereltségben szerepel a 6,5 colos érintőképernyő, a kézifék pedig gombbal aktiválható.
Eddig nagyjából félmillió Touareget értékesített a Volkswagen, amely az új autót látva hamarosan biztosan tetemes darabszámmal bővül. Az új modell értékesítése tavasztól indul. Az autó ugyanakkor testvért is kap, hiszen ahogy korábban ezúttal is közösen fejlesztették, közös alapokra építik a Porsche Cayenne-nel, amely szintén a Genfi Autószalonon áll az európai közönség elé.