A 2001-ben bemutatott MINI nem tűnt másnak, mint a retro hangulatot meglovagoló divatcikknek, azóta viszont kiderült, a BMW egy komplett új márkát épít a név köré. Mostanra a háromajtós mellett van kabrió, nyújtott Clubman, terepes Countryman, de már tudni, hogy készül roadster és kupé is. Ezen modellekben azonban közös, hogy bár formájukban emlékeztetnek az eredetileg 1959-ben bemutatott, akkor Morris Mini-Minornak hívott típusra, de sokkal nagyobbak.

Igazi kisautó a MINI-től 1
Igazi kisautó a MINI-től 33


Valószínű azonban, hogy az apró méret sem marad a múltban. Egy ideje pletykálnak róla, hogy igazi kisautóval bővítenék a MINI kínálatát, az autó el is készült, egyelőre tanulmányként. A MINI Rocketman Concept 3419 milliméter hosszú, azaz nagyjából tíz centivel hosszabb a klasszikus modellnél, viszont harminccal rövidebb a piacon lévő háromajtós MINI-nél. Nagyjából Toyota Aygo, Fiat Panda méretű, de ha megvalósulna, igazi ellenfele vélhetően a három méternél is rövidebb Toyota iQ lehet.

Annál is inkább, mert a háromajtós tanulmány utasterében 3+1 üléses kialakítást találunk, akár a Toyotában. A vezető mögötti helyet inkább a csomagoknak találták ki. Ahhoz, hogy itt is el lehessen férni, a vezető oldalán nemcsak az ülés, de a műszerfal is állítható hosszirányban.

Igazi kisautó a MINI-től 34


Különlegesek a Rocketman ajtói is. Az oldalsó ajtók tolóajtókhoz hasonlóan előre csúszva nyílnak, amivel lehetőség van a legszűkebb parkolóhelyekre beállni. A csomagtartónál pedig a normál ajtó alatt egy fiókot is kialakítottak, ami menet közben is nyitva lehet, pl. sílécek szállítására használva.

Nemcsak a méret teszi különlegessé a tanulmányt, de az a tény is, hogy az autó vázszerkezete nem fémből, hanem szénszálas műanyagból készült. Ez nem is annyira futurisztikus dolog, hiszen a 2013-ban érkező BMW i3 már sorozatgyártásban így készül. A könnyű, de merev műanyagnak köszönhetően a Rocketman mindössze 3 liter üzemanyagot fogyaszt. Azt, hogy benzint vagy dízelt, nem tudni, mert a hajtásláncról semmit nem árultak el.

A fentieket természetesen a MINI-nél megszokott formákba csomagolva tálalják, olyan spéci megoldásokkal, mint az üvegtetőbe formázott brit zászló és a szatyorfülszerű hátsó lámpák.