A Nissan a saját kezébe vette az irányítást és olyan lakófurgont mutatott be, amelyet saját maga álmodott meg. Az újdonság alapja a nálunk nem forgalmazott NV350-es, amely hatalmasnak korántsem nevezhető. A japán szakemberek éppen ezért olyan életteret alakítottak ki, amely mindig a napszakhoz igazítható.
A belső burkolatok terén a természetes és otthonos hatás érdekében leginkább a bambusz dominál. Ez nemcsak látványos, de könnyű anyag is. Ráadásul kifejezetten strapabírónak mondható. A furgonban a kihajtható asztal révén napközben egy olyan munkaállomás hozható létre, amelyen elfér egy laptop, néhány jegyzetfüzet, de akár étkezőasztalként is funkcionálhat.
Az első üléssor mögött ugyanakkor adott esetben egy kétszemélyes fekhely is kialakítható, természetesen a jól megszokott japán minimalizmussal. De annak sincs akadálya, ha valaki áruszállításra szeretné használni. Ebben az esetben az ágy fekvőlapjai könnyedén felhajthatók és rögzíthetők az oldalfalakon. Hagyományos elrendezés esetén pedig négyszemélyes furgon is bevethető, ami jól jön akkor, ha a tulajdonosnak vendégei vannak.
A tervezők nagy gondot fordítottak az árnyékolásra. Az oldalsó elhúzható ajtók és a hátsó ajtók közötti ablakokat például bambuszrolókkal lehet besötétíteni, este pedig a plafonba épített lámpák adnak elegendő fényt az olvasáshoz. Szükség, valamint a nagyobb diszkréció esetén a furgon teljesen elfüggönyözhető.
Az egyetlen szépséghibája, hogy felszereltsége nagyon minimális. Nincsen benne minikonyha, de még csak egy kihúzható kültéri grill vagy kültéri zuhanyzó sem. De pontosan ez adja meg a variálhatóság szabadságát, a jövendőbeli tulajdonosok ugyanis így mindig tetszőlegesen, az igényeiknek megfelelően változtathatják az utasteret. A teljességhez ugyanakkor hozzátartozik, hogy a „Nissan Power Station” személyében egy olyan energiatároló egység, amely lehetővé teszi, hogy akkor is működtetni tudják az elektronikus kütyüket, ha éppen vezetékes áramtól távol parkol le az ember ezzel a furgonnal.
A Nissan MyRoom Launch Editionnek egyelőre nincs ára, de biztosan jól fogadja majd a piac, mivel csak 2022-ben már 145 ezer kempingbuszt tartottak számon Japánban, ami a 2005-ös mennyiségnek a megháromszorozódását jelenti. A helyiek közkedvelt kirándulóhelye egyébként az ország legészakibb szigetének számító Hokkaidó tartomány.