A Honda és a RITE (Innovatív Technológiák a Földön Kutatóintézet) kutatói cellulóztartalmú, étkezésre nem alkalmas növényi részek, levelek, szárak felhasználásával állítana elő nagy mennyiségű, üzemanyagként használható alkoholt.
Legnagyobb előnye ennek a módszernek, hogy nem az értékesebb, élelmiszerként is hasznosítható növényeket – mint például a kukorica, cukorrépa – használja fel alapanyagként. Korábban már mások is kísérleteztek a cellulóz alapú etanol-gyártással, de a technológia számos gonddal küszködött, és az eddig alkalmazott eljárás igen rossz hatásfokú volt.
Egy újfajta módszerrel, speciális mikroorganizmusok segítségével azonban a Honda és a RITE kutatóinak sikerült megoldást találniuk erre a problémára, úgyhogy ezentúl az emészthetetlen levelekben, növényi szárakban található cellulózból is gazdaságosan állítható elő etanol.
A kutatók a továbbiakban egy olyan biofinomító tervein dolgoznak, amely nem csupán etanolt, hanem egyéb, az autóiparban felhasználható ipari anyagok biomasszából történő előállítására lenne alkalmas, így járulva hozzá az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentéséhez.