Nissan Formatervezési Verseny

Első ízben még 2006-ban, Lengyelországban rendezte meg a Nissan ezt a vetélkedőt, és a nagy sikerre való tekintettel úgy döntöttek, 2007-ben Magyarországon is szerencsét próbálnak.  

Szekérkerék
Penge felnik

Penge felnik

Penge felnik


Három formatervezéssel is foglalkozó felsőoktatási intézménnyel lépett kapcsolatba a Nissan, amelyekkel közösen dolgozták ki a részleteket, majd tavaly októberben közepén írták ki a versenyt, amire a diákok szabadon pályázhattak. Persze a feladat kötött volt, a „Nissan jövő cross-over modellje 2015-2020” témakörében vártak a szervezők pályaműveket.

A zsűri tagjai december közepén nevezték meg a pályázat első 10 helyezettjét, akik részt vehettek a 2008. január 30-án megrendezésre kerülő workshop jellegű döntőn. Itt nem mindennapi kihívás várta a fiatalokat. Mivel a pályázatra korábban beküldött műveikben csupán a kocsi külsejét kellett megrajzolniuk, így szinte adta magát a feladat, hogy ezúttal az általuk elképzelt járgányok belsejét álmodják meg és vessék papírra. Mindössze négy órát kapott a tíz döntős a munka megvalósítására.

Pofás lett

Pofás lett

Pofás lett


Bírálók

Az ötfős zsűri elnöke igazi nagyágyú, Martin Uhlarik a Nissan Design Europe vezető formatervezője. A csehszlovák származású fiatalember nevéhez több projekt is fűződik, de mégis talán a Tokióban bemutatott NV200-as tanulmányautó áll hozzá a legközelebb, amelynek ő volt a vezető tervezője. A fiatalok neki és a partneriskolákból érkező tanároknak mutathatták be az elkészült rajzaikat.

The winner is...

The winner is…

The winner is…


Ezután a szakemberek visszavonultak és elkezdődött a sorrend felállításának hálátlan feladata. A mezőny nagyon erős volt, aki ott járt, olyan rajzokat láthatott, amelyek nagy része akár neves dizájnstúdióknak is becsületére vált volna.

Végül kialakult a sorrend, és kihirdették a győztesek nevét. Az első helyezettnek az ajándékokon és tesztvezetésen túl lehetősége nyílik a Nissan londoni dizájnközpontjának meglátogatására is, ahol megnézheti, hogyan dolgoznak a nagyok.

Az első három helyezet:

I.                     Lakatos István,       Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

II.                   Sass T. Viktor         Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

III.                  Simon  Péter         Nyugat-Magyarországi Egyetem